Zdravie a krása - Prvá pomoc

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC Ľudia, ktorí majú problém so žlčníkovými kameňmi vedia, aké bolesti im spôsobuje pohyb týchto neželaných predmetov v organizme.

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC Konečne je tu jar, príroda naokolo ožíva a všetko sa začína zelenať. Azda najpopulárnejšou rastlinou v týchto dňoch je medvedí cesnak. Ten sa stal v posledných rokoch ťahákom rôznych "posh" či hipsterských reštaurácií. Jeho listy sú však veľmi podobné listom konvalinky, ktorá je označovaná za jedovatú. Ako rozpoznať...

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC Pri niektorých typicky zimných ochoreniach a prechladnutiach horných dýchacích ciest u detských pacientov hrozia rôzne komplikácie. Aj keď sa často nevyskytujú, rodičia by mali s nimi rátať.

Volajte prvú pomoc

V prípade akútneho zdravotného problému, ktorý vyžaduje okamžitú lekársku pomoc, môžeme volať číslo 155, kde sa ozve erudovaný zdravotnícky operátor a pošle sanitku so zdravotníkmi.

Ďalšia možnosť je číslo 112. Je to linka tiesňového volania a číslo integrovaného záchranného systému, kde operátor zhodnotí situáciu a podľa charakteru problému presmeruje hovor na políciu, hasičov alebo na rýchlu zdravotnú pomoc.