AKTUALITY

AKTUALITY Kedy ste naposledy niekoho objali? Objatie totiž v sebe skrýva omnoho viac. Aj keď sa môže niekomu zdať samozrejmé, inému zlepší náladu a rozjasní deň.

AKTUALITY Mnohé rodiny na Slovensku sú ohrozené chudobou a kvôli nedostatočným príjmom im hrozí strata bývania. K riešeniu tejto situácie sa rozhodla prispieť spoločnosť BILLA a jej o. z. BILLA ľuďom, a to prostredníctvom svojho dlhodobého projektu CHLEBODARCA. V novej spolupráci s Nadáciou DEDO bude projekt rodinám v núdzi z menej rozvinutých...

AKTUALITY Dať deťom do vienka sociálne cítenie je pre rodičov tažký oriešok. Inšpirujme deti ku konaniu dobra. Naši malí hrdinovia tak hravou formou sami zistia, že majú v sebe moc urobiť svet láskavejším. Premýšľate, ako osláviť Medzinárodný deň detí originálne a zmysluplne? Oslaďte si ho dobrým skutkom.

O  NÁS

Aj vy ste doma radi a občas si neviete rady? Tak ste na správnej adrese. A všetci srdečne vítaní bez ohľadu na vek či pohlavie. Hoci je náš magazín určený i mužom, ktorým tlčie srdce pre dokonalú domácnosť, hľadať a nachádzať sa v ňom budú asi častejšie ženy. Svoje obľúbené témy v ňom objaví každá nadšená gazdinka, manažérka svojho malého kráľovstva, ktorá je DOMA naozaj RADA a preto sa poteší každej dobrej RADE. Pretože si ňou svoje najvlastnejšie prostredie ešte lepšie ochráni a zároveň ho pre svojich blízkych i pre seba zveľadí.

Snaha vytvoriť ideálny životný priestor je zrozumiteľná. Každý, kto má väčšiu či menšiu rodinu, túži, aby domácnosť fungovala, aby boli deti i partner spokojní i zdraví a aby im chutilo všetko, čo pre nich s láskou pripraví. A platí to aj pre ľudí bez záväzkov. I pre ženu či muža, ktorí bývajú sami, je dôležitá harmonizácia domova. K tomu patrí útulný interiér, podmienky pre zdravé bývanie i chutné jedlo. Jednoducho všetko, čím sa my všetci nevyhnutne rozmaznávame a tým dobíjame batérie. Veď život tam vonku, za hradbami nášho súkromného paláca, stojí nemálo energie. Preto s bázňou a úľavou vchádzame každý deň po práci do svojho úžasného azylu a vychutnávame idylku domáceho komfortu. V tom, ako sa čo najskôr prepracovať k svojmu intímnemu útočisku s prívlastkom dokonalé, vám pomôže náš internetový magazín s množstvom zaujímavých námetov, ale i jednoduchých tipov, ktoré vyriešia často veľké problémy.


Informácie a foto

Všetky články a texty sú originálom z dielne tvorcov internetového magazínu Doma a Rada. Platí to aj pre časť ilustračných fotozáberov, zdroj ostatných redakcia podľa zásad autorského zákona vždy uvádza. Osobitou kapitolou sú zábery receptov, na ktoré sa svojím profesionálnym rukopisom autorsky podpísal slovenský fotograf a novinár FERO SPÁČIL. Okrem reportážnej, reklamnej a umeleckej fotografie sa niekoľko desaťročí venoval aj fotografovaniu jedál a vytvoril tak obrazovú časť mnohých slovenských kuchárskych kníh i kalendárov s receptami.