Zdravie a krása - Keď lieči príroda

ZDRAVIE A KRÁSA - KEĎ LIEČI PRÍRODA Čerešne nie sú iba chutným ovocím ranného leta, je to prírodný prostriedok na pomoc pri viacerých zdravotných ťažkostiach.

ZDRAVIE A KRÁSA - KEĎ LIEČI PRÍRODA Leto je ideálnym obdobím pre doplnenie vitamínovej zásobárne a konzumáciu typicky letného čerstvého ovocia. Patrí k nemu aj egreš, ktorý dokonca zásobou vitamínov predbehne zdravé ríbezle.

ZDRAVIE A KRÁSA - KEĎ LIEČI PRÍRODA Prečo hneď kupovať drahé prípravky, keď si môžeme urobiť niektoré z účinných prostriedkov aj doma. Ak zvykneme používať na dochucovanie šalátov, marinád a pesta olivový olej, môžeme jeho priaznivé účinky pre náš organizmus znásobiť prepojením s ďalšími prírodnými ingredienciami.

Z byliniek vylúhovaním získame

ODVAR – bylinky varíme v prikrytej nádobe v určenom množstve vody predpísaný čas, potom výluh necháme stáť do vychladnutia a napokon cez sitko precedíme.
ZÁPAR – bylinky prelejeme predpísaným množstvom vriacej vody a necháme stáť v prikrytej nádobe asi 20 minút, potom cez sitko precedíme.
MACERÁT – bylinky prelejeme studenou vodou (prípadne olejom alebo liehom) a necháme stáť predpísaný čas (niekoľko hodín, dní či týždňov). Nakoniec precedíme cez papierový filter na kávu.