Zubnú kefku nevyhadzujme

17.02.2024

DOMÁCNOSŤ - UPRATOVANIE A ÚDRŽBA    Keď si vymeníme zubnú kefku za novú , stará vzápätí končí v odpadovom koši. Radšej si to nabudúce rozmyslime. Pretože tento malý predmet dokáže zázraky. Môžeme si ním pomôcť pri niekoľkých činnostiach v domácnosti.

  • V prvom rade sa drobné štetinky dokážu popasovať so špárami medzi kachličkami a dlaždicami zanesenými špinou.
  • Výborne sa nimi čistia po nenesení čistiaceho prípravku aj armatúry a odtoky.
  • Jednu si môžeme preniesť do kuchyne, kde nám pomôže detailne vyčistiť upchané plynové horáky po vykypenej omáčke či polievke. Aj tu nám dokáže vrátiť lesklý vzhľad batérie. A poradí si aj s drobnými otvormi na strúhadle, kde uviazli zvyšky syra či zemiakov.
  • Použiť ju môžeme aj pri likvidácii čerstvých škvŕn na textílii, či už na sukni alebo na sedacej súprave. Zubnou kefkou namočenou v čistiacom prostriedku opatrne vykefujeme postihnuté miesto a potom oblečenie ešte operieme a bytovú textíliu dočistíme špongiou a vodou.
  • A nájdu sa i ďalšie malé priestory, kam sa dostanú jedine krátke štetinky kefky. Napríklad diaľkový ovládač, tlačidlový telefón alebo klávesnica počítača. Zubnú kefku však treba navlhčiť vo vode so saponátom alebo na ňu nastriekať prípravok na čistenie okien.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net