Veľkonočné šantenie s deťmi

26.03.2024

HARMÓNIA - TVORÍME    S deťmi sú sviatky veselšie. Príprava výzdoby veľkonočného interiéru bude aj pre nás väčšou zábavou, ak do nej zapojíme svoje deti alebo vnúčatá. Dnešný tip sú zvieracie motívy aj v podobe girlánd, ktoré môžeme zavesiť na dvere, na poličku alebo do okna. Prípadne ich umiestniť na väčšiu kyticu bahniatok či narcisov.

Najlepšie bude orientovať sa na typické symboly Veľkej noci a tými sú práve zvieratká, ktoré deti veľmi milujú. Materiály môžu byť rôzne podľa vlastných preferencií. Výborné si napríklad textílie. Zo žltého filcu si vystrihneme telíčko kuriatka, ktoré zošijeme a pred poslednými stehmi naplníme bruško kúskom vaty alebo molitanu. Ešte prišijeme červené hrebienky, chvosty a zobáčik i dekoratívne srdiečko, nakreslíme fixkou očká a imidž mladého kohútika dokončíme dvoma stužkami s korálikmi namiesto nožičiek.

Efektná môže byť aj obyčajná vrecovina, ktorá vďaka nápadu a šikovných rúk získa úplne novú dimenziu. Pomocou šablóny si na kus vrecoviny obkreslíme obrysy zajaca z profilu a všetky vystrihneme. Rovnako to však môže byť aj motív barančeka alebo húsatka. Úlohu chvostíkov zohrajú farebné lentilky, ktoré prilepíme. Potom navlečieme do väčšej ihly tenší motúz, ktorým zajačiky v odstupoch poprepájame a tým získame veľkonočnú girlandu.

Niekto zase najradšej pracuje s papierom. Potrebuje školskú farebnú sadu z papiernictva. Opäť si treba vytvoriť prostú a zrozumiteľnú šablónu zajačika s dlhými uškami a obkresliť ju na papiere pastelových odtieňov. Počet závisí od dĺžky girlandy. Do každého uška treba urobiť dierkovačom otvor, cez ktoré sa všetky papierové zajace ľahko poprepájajú motúzom alebo farebnou stužkou. Na záver ešte môžu malí pomocníci urobiť bodku - každému zajkovi nalepiť guľôčku vaty (alebo filcovej) namiesto chvostíka.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com