Vankúše v jarne sviežom šate

31.03.2024

HARMÓNIA - TVORÍME    Z mála veľa. Presne také sú premeny našich interiérov, ktoré zvládneme s ihlou v ruke. Navyše podľa sezónnej atmosféry. Aktuálne inšpiruje jar svojimi sviežimi farbami čerstvo vyrašených lístkov a kvetov.

Na ušitie novej krásy do nášho domova stačia doslova zvyšky rôznych materiálov, ideálne je plátno a bavlna. Treba ich len správne skombinovať. Ako v prípade pestrofarebných obliečok na vankúše, s ktorými zavíta do obývačky jarná atmosféra. Pri výbere dezénov a farieb sa vždy uplatní osobný vkus tvorcu. Niekto siahne radšej po kvetinových vzoroch, iný uprednostní károvaný, prípadne dizajn vankúšov ozvláštni stužkami, obrubami a gombíkmi obtiahnutými niektorou z použitých látok. Dôležité je zladiť vzorové materiály s jednofarebnými, ktorých odtieň výborne sadne.

Nechajte sa teda inšpirovať. Prípadne si k tejto príťažlivej zostave textilných doplnkov sedacej súpravy môže vyšiť krížikovým stehom obrázok žltých narcisov, ktorý bude zarámovaný tróniť na poličke nad sedačkou.


redakcia Doma a Rada, FOTO: archív