Už nikdy suché lakte

17.05.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - STAROSTLIVOSŤ O TELO    Trápia nás suché lakte? Ak sme tento problém zatiaľ neodstránili, skúste sa riadiť našimi radami. Pretože pekné lakte nemusíme mať len v teplých mesiacoch.

Drsná, popraskaná a začervenaná pokožka na lakťoch nie je žiadnym estetickým zážitkom a môže pokaziť celkový dojem z nášho výzoru. V prípade, že nejde o ekzém alebo iný kožný problém, ľahko ho pri intenzívnejšej starostlivosti odstránime.

  • V prvom rade v si doprajme 3-krát do týždňa jemný peeling, aby sme lakte zbavili odumretých drsných čiastočiek kože. Môžeme použiť peelingovú masku na tvár alebo si pripraviť brusnú zmes aj v domácich podmienkach zmiešaním oleja a hrubozrnnej morskej soli alebo kryštálového cukru.
  • Účinné sú teplé zábaly, po ktorých koža zjemnie. Po aplikovaní vrstvy oleja si ruku v mieste lakťa omotáme nahriatym uterákom a necháme dvadsať minút pôsobiť.
  • Zjemňujúci efekt má med, ktorý si na 15 minút natrieme na pokožku. Ak chceme byť dôslední, pripravme si špeciálnu zmes z teplej vody, šľahačkovej smotany, olivového oleja a medu.
  • Výborný je aj kúpeľ. Potrebujeme väčšiu plastovú nádobu, do ktorej napustíme teplú až horúcu vodu a pridáme olej do kúpeľa. Lakte potom do vody na pár minút ponoríme.
  • Dôležité je pokožku na tejto časti rúk pravidelne premasťovať, dodávať jej výživu, jednoducho natierať lakte kozmetickým prípravkom, aby koža zjemnela a zmäkla. K vhodným prostriedkom patrí krém na ruky, telové mlieko hustej konzistencie, kvalitný olivový olej, čistá vazelína, mandľový olej i bambucké maslo.
  • Ak nám prekáža tmavšia pokožka na lakťoch, skúsme ju zosvetliť rozkrojeným citrónom, pomarančom alebo grapefruitom. Po chvíli potierania si lakte treba umyť a natrieť krémom.

Poznámka: Príčinou, ktorá provokuje podobný vzhľad lakťov, môže byť aj časté opieranie o tvrdé a drsné povrchy. Skúsme sa preto tohto zlozvyku zbaviť.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com