Triky s vlasmi

14.04.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - DOMÁCA KOZMETIKA    Tie večné starosti s účesom. Niektorá má prirodzene kučeravé a neposlušné, iná bojuje celý život s riedkymi vlasmi. A ani nositeľky rovných dlhých nie sú vždy spokojné. Najmä ak sa ponáhľajú do práce a chcú vyzerať perfektne. Ako zvládať každodenný boj s vlastnou hrivou? S kaderníckymi trikmi to pôjde ľahšie.

Ako jednoducho a rýchlo vrátiť vlasom pružnosť a bohatosť? Treba ich sušiť fénom pri nízkej teplote krúživým pohybom prstov pri korienkoch, kým nepocítime, že začínajú vstávať. Na dlani rozotrieme trošku penového tužidla alebo gélu a nanesieme na celú plochu vlasov.

Ak chceme zväčšiť objem vlasov, potrebujeme 6 veľkých nátačok alebo 3 až 4 okrúhle kefy so štetinami z prírodných vlákien, ktoré použijeme ako nátačky. Natočené vlasové partie prestriekeme zľahka lakom, aby sa vlasy zafixovali už od korienkov. Nakoniec ich 2 až 3 minúty fénujeme teplým vzduchom. Počkáme ďalšie 2 minúty, kým vlasy nevychladnú, potom nátačky vyberieme, hlavu skloníme nadol a vlasy zľahka pretriasame. Napokon hlavu zdvihneme švihom nahor a účes je hotový.

Aby sme mali vlasy hladké a lesklé, mali by sme dôsledne dodržať nasledujúci postup. Na vlasy najprv nanesieme trochu tekutého tužidla so špeciálnym vyhladzujúcim efektom a vyfénujeme ich teplým vzduchom zhora nadol. Potom ich dôkladne vykefujeme okrúhlou kefou najprv zospodu a potom zvrchu. Tým zabránime nevhodnému poletovaniu. Úpravu zakončíme aplikáciou krému s leskom.

Rady pre efektnejšie fénovanie:

  • Vlasy musíme najprv dobre vysušiť v uteráku, mokré nasiaknuté vodou nebudú pri fénovaní držať tvar.
  • Pred fénovaním vlasy rozdelíme na niekoľko častí. Fénovať začneme predné partie, potom pomaly postupujeme k zadnej časti hlavy.
  • Aby boli vlasy lesklejšie, fénujeme ich od korienkov ku končekom. Pritom sušičom neustále kolísavo pohybujeme, aby sa vlasy neprehriali.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com