Tipy, ako si skrášliť domácnosť pred Vianocami

20.02.2024

HARMÓNIA - IDEÁLNY PRIESTOR    K prípravám na vianočné sviatky patrí okrem upratovania, pečenia a vyvárania aj výzdoba domácnosti. Vďaka rôznym dekoráciám a doplnkom tak čaro Vianoc zavíta do každého kúta domova. Ak aj tento rok premýšľate nad tým, ako výzdobu obmeniť alebo doplniť, máme pre vás niekoľko inšpirácií.

Kúsok prírody na dvere aj na stôl

Vôňa a čaro prírodných ozdôb a Vianoce k sebe jednoducho patria. Ak sa chcete správať ekologicky a plánujete zdobiť umelý stromček, prírodné prvky prenechajte iným dekoráciám. Postačí len kúsok kreativity a môžete si ich vyrobiť aj sama. Na prechádzke v prírode určite nazbierate dostatok materiálu. Postačí niekoľko šišiek či iných lesných plodov, ku ktorým pridáte pár vetvičiek čečiny. Z tohto materiálu potom vytvoríte vianočný veniec na dvere alebo si ich vhodne naaranžujte do vázy. Okrem nezameniteľného vzhľadu vás táto chvíľa tvorenia počas nasledujúcich dní odmení príjemnou vôňou ihličia.

Bez sviečok to nepôjde

Na konferenčný stolík alebo tiež komodu v spálni či skrinku v predsieni vyberte pekný vianočný svietnik na sviečky, aké máte najradšej. Sú to čajové, parafínové, gélové či sviečky zo včelieho vosku? Môžete si zvoliť aj vaše obľúbené vône, ktoré tak budú rozvoniavať po celej domácnosti.

Náš tip: Všetko pre vašu vianočnú domácnosť nájdete v obchode Datart. Ak pri nákupe nábytku, bytového textilu či doplnkov a dekorácií využijete Datart výpredaj, môžete navyše aj ušetriť.

Tipy na vianočné prestieranie

Vianočné ozdoby a dekorácie patria aj na slávnostný stôl. V čase, keď nebudete jesť, ho môže zdobiť umelý kvet alebo miniatúrny vianočný stromček. Stôl si iste budete chcieť skrášliť aj počas štedrovečernej večere. Na servírovanie pokrmov vyberte sviatočný servis. Nezabudnite na zladenie obrusu a prestierania, ktoré slávnostnú atmosféru ešte viac zvýraznia. Aby všetko spolu pôsobilo harmonicky, jednotlivé prvky výzdoby navzájom zlaďte. Napríklad podľa vašej obľúbenej vianočnej farby.

Chcete byť ešte originálnejšia? Vezmite niekoľko drobných kúskov čečiny a vložte ich do látkového alebo papierového obrúska. Vetvičkami môžete ozdobiť aj poháre. Ani na štedrovečernom stole by nemala chýbať sviečka. V tomto prípade však okrem farby samotnej sviečky a svietnika myslite aj na rozmery. Priveľmi masívne kúsky by zabrali viac miesta a mohli tiež zavadzať pri naberaní pokrmov. Preto si ich môžete dovoliť len vtedy, ak máte dostatočne veľký stôl. Okolo sviečky naukladajte kúsky celej škorice alebo sušeného ovocia, ktoré celkový dojem esteticky dotvoria a vydávajú príjemnú vôňu. Máte malé deti? Aby ste neriskovali úraz, kúpte si sviečky s LED diódou.

Pre vaše pohodlie

Skôr ako sa pustíte do varenia tradičných vianočných jedál, poobzerajte sa po vašej kuchyni. Iste by sa jej zišlo nejedno vylepšenie, ktoré by vám uľahčilo vyberanie varešiek, príborov alebo aj samotné servírovanie jedál. Pokojne si doprajte menší vianočný darček už v predstihu - veď každá usilovná gazdinka si zaslúži trošku rozmaznávania. Okrem nových kuchynských potrieb si môžete vybrať praktické organizéry do zásuviek či skriniek, košové systémy alebo nový závesný program. Alebo by sa vám zišiel servírovací stolík?

Náš tip: Milé dekorácie do domácnosti nájdete aj v obchode Sinsay. Ak navyše využijete Sinsay výpredaj, určite aj ušetríte.

Vianočná pohoda aj v spálni

Spálňa je miestom, na ktoré sa pri výzdobe domácnosti často zabúda. Ak je tomu tak aj u vás, doprajte si tento rok zmenu a vdýchnite jedinečnú atmosféru Vianoc aj do tejto miestnosti. Okrem rôznych dekorácií ju dotvoríte vhodným výberom posteľnej bielizne. Doprajte si výdatný spánok v obliečkach s hviezdičkami alebo iným vianočným motívom.


FOTO: www.goodfon.ru

SPONZOROVANÝ ČLÁNOK