Tenisky s letnou náladou

22.04.2024

HARMÓNIA - TVORÍME     Je to typická ženská vlastnosť. Hoci sa snažia držať módy a sezónnych hitov v oblečení, vždy sa potrebujú zároveň aj odlišovať. Preto sa nebudeme čudovať tínedžerke, ktorá si kúpi nové tenisky a okamžite im dá s príchuťou vlastnej fantázie nový rozmer.

Najlepšia je čistá jednofarebná plocha. Biele tenisky sú klasika. Vyzdobiť sa dajú rôzne, v tomto prípade padla voľba na bodkované lienky. Napokon, bodky sú teraz podobne ako pásiky veľmi trendy. Rovnako zaujímavo však ukážu aj kvety, srdiečka, narúžované pery alebo ľudové ornamenty.

Na realizáciu si ako prvé zadovážime farby na textílie. Lienky si môžeme na biele plátno obuvi nakresliť alebo aj aplikovať pomocou odtlačkov. Potrebujeme korkový špunt. Použijeme ho na telo lienky, jednoducho ho namočíme do červenej farby a otlačíme na tenisku. Obrysy lienky, bodky i hlavičku s tykadlami potom ručne domaľujeme čiernou.

Červeným teniskám pomohla kreatívna podoba osy. Najprv prišijeme na vrch tenisky krídla vystrihnuté z bielej gumenej vložky do topánok. Potom pripevníme telo osy vytvorené z prehnutého drôtika, na ktorý sme navliekli koráliky čiernej a žltej farby.

A letný a mladistvý imidž športovej obuvi je na svete.


redakcia Doma a Rada, FOTO: archív