Sviatky jari na fialovo

24.03.2024

HARMÓNIA - IDEÁLNY    PRIESTOR Veľká noc sa nám spája tradične s červenou, zelenou a žltou farbou. V týchto odtieňoch ladíme aranžmány s kvetmi a misky s kraslicami alebo jarné vence so sviatočnými ozdobami. Netreba ísť vždy len po vychodených cestičkách, môžno sa pokojne oprieť o modré a fialové farbičky, ktoré potešia každú dušu prahnúcu po harmónii v novom šate.

Nepotrebujete veľké investície do profesionálnych dekorácií, veľmi svieži a výrazne jarný vzhľad interiéru dosiahnete pomocou modrofialových hyacintov zasadených v kvetináčoch. Farebný posun vašej Veľkej noci si zabezpečíte, ak črepníky obalíte do fialového dekoratívneho papiera na kytice. Žlté tulipány v sklenej váze vytvoria krásky kontrast a celú atmosféru dotvorí niekoľko vhodne zvolených kraslíc.

Ako zafarbiť vajcia na modro či fialovo?

Najjednoduchšie je prifarbiť ich farbami na veľkonočné vajcia z papiernictva alebo drogérie. Ďalšou možnosťou je vajíčka nastriekať modrastým farebným lakom alebo natrieť štetcom farbičkami a potom prestriekať bezfarebným lakom. Ak podobné pomôcky doma nemáte, pomôže príroda. Na modro sa vajcia zafarbia vykúpaním v odvare bazových bobúľ alebo z pokrájanej červenej kapusty a na fialovo z čučoriedok, ktoré dnes dostať v supermarkete aj mimo sezóny. Ale pomôžu aj zamrazené alebo čučoriedkový kompót.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com