Starostlivosť o pleť podľa biorytmu

21.05.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - DOMÁCA KOZMETIKA    Reakcie nášho tela sa v priebehu dňa menia. Súvisí to s biorytmom a pripravenosť organizmu v jednotlivých fázach 24-hodinového časového úseku na jednotlivé aktivity, čo platí aj pre kozmetickú starostlivosť. Stalo sa vám, že reakcia pleti sa minula očakávanému účinku? Možno ste sa jej nevenovali v správnom čase. Ako to funguje?

8. hodina: Je práve vhodná chvíľa upokojiť po spánku opuchnuté viečka a oblasť pod očami. Pomocou kvalitného očného krému a jemným poklepkávaním bruškami prstov sa pleť prekrví a získa prirodzený vzhľad. Napokon nezabudnite naniesť denný krém na celú tvár, aby ste ju chránili pred škodlivými látkami.

11. hodina: Predpoludním vylučuje pleť viac mazu než v iných fázach dňa, preto sa začne lesknúť. Treba sa prepudrovať, aby pleť pôsobila sviežejšie.

16. hodina: Odteraz pracujú na plné obrátky naše zmysly. Vône, ktoré obľubujeme, sú ideálnym predpokladom na uvoľnenie a odbúranie stresu. Kto sa necíti dobre, môže si zohriať aromatický olej vo vonnej lampe. Účinok nenechá na seba dlho čakať.

19. hodina: To je najlepší čas pre masky a regeneračné krémy. Pretože práve v tejto večernej hodine je krvný obeh a látková výmena v štruktúrach pleti najintenzívnejšia a membrány sú preto viac priepustné.redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com