Sen o vankúši a ružiach

09.05.2024

HARMÓNIA - TVORÍME     Trochu jemnosti do tohto reálneho sveta počítačov a internetu určite nezaškodí. Najmä obdobie jari a začínajúceho leta, keď kvitnú ruže, inšpiruje k romantickej premene interiéru. Stačí tá správna kombinácia vhodných textílií a nežný zázrak je na svete.

Ak chcete dosiahnuť podobný efekt ako na týchto záberoch, musíte siahnuť po ľahkých ušľachtilých materiáloch, ako je taft alebo organtín, ktorý sa používa pri výrobe módnych doplnkov pre nevestu. Z taftu staroružovej alebo cyklámenovej farby ušijeme obliečku na vankúš, ktorú ešte vylepšíme drobnými galantérnymi ružičkami kontrastného odtieňa po celom obvode a ďalší oblečieme ešte jednou vrstvou obliečky, tentoraz z priehľadného organtínu. Sú aj iné možnosti. Napríklad, keď obyčajný biely vankúš do priesvitného vrecka z bledofialového alebo ružového monofilu so štyrmi dlhými šnúrkami na uviazanie mašlí na nezošitej strane.

Celý dojem z nežného vzhľadu izby pre mladú slečnu umocníme ružovou stenou, jemnou bielou záclonou a sedačkou, na ktorú si tie zdatnejšie krajčírky ušijú poťah alebo prehoz s výraznými ružami na bielom podklade. Nežne krásny kontrast je pre takto zariadenú miestnosť charakteristický. A umocní ho ešte motív ruže vyšitej krížikovým stehom, ktorý sa bude vynímať na poličke s kvetmi.redakcia Doma a Rada, FOTO: archív