Šampanské s jahodami?

21.05.2024

HARMÓNIA - STOLOVANIE A ETIKETA     Inšpirovaní známymi filmovými scénami radi experimentujeme. Hoci jahoda so šampanským nie je žiadna svetová premiéra, veď ju dostaneme ako uvítací aperitív už takmer na každej party. Ako si tento ovocno-sektový nápoj skutočne vychutnať?

Väčšinou sa zvykne jahoda umiestniť na okraj pohára alebo vložiť priamo na dno sektového pohára a zaliať šampanským. Ak si však chceme pohár sektu s ovocnou príchuťou skutočne užiť, mali by sme sa riadiť odporúčaniami barmanov. Jahody opláchnuté studenou vodou treba ponoriť na pár sekúnd do šampanského, nechať ich odkvapkať a ešte mokré obaliť v krupicovom cukre. Potom ich na hodinu dáme do chladničky a napokon ich môžeme podávať. Najlepšie na miske, z ktorej si konzumenti berú po jednej jahode. Správny ako prvý je dúšok šampanského a až potom nasleduje sústo jahody, ktoré treba vzápätí opäť zapiť sektom.

Poznámka: Zlé jazyky tvrdia, že luxusný dojem z kombinácie šampanského a jahôd je len fámou. Pretože oba prvky tohto duetu disponujú kyslastou chuťou. Odborníci preferujú skôr spojenie šampanského a horkej čokolády. Asi je to vec osobného zážitku. Treba nechať na každom, či bude pravidelne omdlievať pri miske jahôd s pohárom šumivého moku v ruke alebo to po prvej skúsenosti vzdá.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com