S jablkom perfektné

30.01.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - STAROSTLIVOSŤ O TELO    Pozitívny vplyv jablka na organizmus je notoricky známy. Komplex vitamínov posilňuje imunitný systém, vláknina štartuje tráviaci trakt. Konzumáciou si zabezpečujeme aj peknú pleť a pripravovať z tohto druhu ovocia môžeme aj účinné pleťové masky. Môže byť však prínosom aj pre pokožku celého tela.

  • Pre vysoký obsah ovocných kyselín, ktoré pomáhajú pokožku zbaviť odumretých kožných buniek, môžeme jablká použiť ako prírodný peeling na hrudi, na bruchu a na stehnách. Dve kyslasté jablká nastrúhame a zmiešame s 4 lyžicami medu a 3 lyžicami maku. Zmes potom nanesieme krúživým pohybom na vybrané partie a napokon dôkladne opláchneme vodou. Celú kúru absolvujeme, samozrejme, vo vani.
  • Len hydratovaná pokožka môže byť hebká a zamatová. Pomôžeme si opäť jablkom, v tomto prípade však sladkou sortou. Vyrežeme z neho jadrovník a dužinu nakrájame kúsky, ktoré dáme do uzatvárateľného pohára a zalejeme olivovým olejom. Po dvoch dňoch lúhovania zmes prefiltrujeme a jablčný olej nalejeme do fľaštičky z tmavého skla. Vtierať do pokožky si ho môžeme denne počas dvojtýždňovej kúry.
  • Ak máme náladu na relaxačný kúpeľ, môžeme raz vybočiť z bežnej praxe a skúsiť to s jablčným octom. Asi 100 ml nalejeme do vody vo vani a pridáme trochu sušenej levandule či pár kvapiek levanduľového oleja. Dvadsaťminútový kúpeľ prospeje celému telu.

Poznámka:

Jablčný ocot funguje aj ako prírodné tonikum. Keď si ho zmiešame s minerálnou vodou v pomere 1:1, získame účinný čistiaci prípravok na mastnejšiu pleť a pokožku, ktorá vylučuje veľa mazu.


redakcia Doma a Rada, FOTO: everystockphoto.com