Pulóver zo zvyškov

17.02.2024

HARMÓNIA - TVORÍME    Tento pulóvrik ako stvorený pre malú parádnicu jej budú určite závidieť všetky dievčatká v škôlke. Pritom je urobený doslova z toho, čo zostalo v škatuli s materiálom na vyšívanie.

Možno aj vy vlastníte podobný poklad, ktorý už roky presúvate pri upratovaní z jednej skrine do druhej. Už ich nepotrebujete, lebo obdobie, keď ste vyšívali, je už dávno preč, ale je vám ľúto ich vyhodiť. Že sa vám vyšívacia bavlnka nezdá vhodná na pletenie? Fígeľ je v tom, že treba spojiť 3 až 4 pradienka jednej farby, čím získate dostatočnú hrúbku aj pre ihlice. Potom si treba zvoliť len správnu farebnú kombináciu, aby ste vytvorili dokonalú harmóniu zladených riadkov. V tomto konkrétnom prípade padla voľba na bielu, ružovú a odtiene fialovej i modrej.

Model má navyše v sebe zakomponovaný ešte jeden výrazný prvok. Techniku vpletaného plátna, ktoré mnohé z vás určite poznajú. Potrebujete jemnejšie metrážne plátno, z ktorého nastriháte asi jeden a pol centimetrové pásiky tak, že látku nastrihnete vždy kúsok od okraja a potom začneme ďalší pásik strihať z opačnej strane. Tým si môžete súvisle navinúť dostatočne veľké klbko. Zaujímavý efekt vytvoríte tak, že najprv upletiete hladko pár riadkov z bavlniek a potom 2 až 3 riadky obrátene nastrihaným plátnom, aby plastický vzor vynikol ešte viac.


redakcia Doma a Rada