Problém s letnými šľapkami

24.06.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - STAROSTLIVOSŤ O TELO    Letné šľapky sú v horúcich mesiacoch veľmi obľúbené, ale nemali by sme si ich obúvať denne.

Napriek slobodnému pocitu, ktorý máme pri nosení šľapiek, tento druh obuvi nie je pre naše nohy veľkou výhrou. Trenie chodidiel o obuv najmä v tesnom kontakte so suchým a prašným prostredím chodníkov a ciest spôsobuje hrubnutie kože. Tá potom zvykne praskať a do drobných raniek sa môže dostať ľahko infekcia. Ani štýl chôdze v jednoduchej obuvi, ktorá doslova voľne lieta na nohe, nie je ideálom. Človek sa snaží udržať šľapky na nohe a neberie ohľad na kĺby, šľachy a svaly.

Tento typ letnej obuvi by už vôbec nemali nosiť malé deti. S výnimkou času stráveného pri vode, ale aj na presun na kúpalisko či k jazeru by mali mať obuté skôr tenisky. Často vidno, že v gumených šľapkách chodia deti aj na ihrisko, kde sa hrajú loptové hry a šplhajú po preliezačkách. Tieto situácie provokujú pády, potknutia a podobné úrazy, o následkoch ktorých by mohli najviac porozprávať lekári na urgentnom príjme.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com