Pre milovníkov ruží

11.05.2024

HARMÓNIA - TVORÍME    Efektné a pritom jednoduché. K romantickému vzhľadu dievčenskej izby alebo ženskej garsónky môže pomôcť pár obrázkov s motívom ruže.


Ak sa vám zdá, že štylizované maľby ružičiek alebo kompozície kvetných lupienkov by ste nezvládli, máme pre vás nenáročný tip. Nemusíte ich pracne vlastnoručne vytvoriť, potrebujete si zohnať kúsky bavlnených materiálov a obaliť nimi vystrihnuté štvorce z tenšieho molitanu (30 x 30 cm, môžu byť aj väčšie) a potom už len zavesiť na stenu v jednom rade na výšku. Môžu byť však umiestnené aj vedľa seba, napríklad nad posteľou alebo sedacou súpravou. Namiesto bavlny sa dajú použiť aj hodvábne šatky, ktoré zvyknú mať zaujímavý dezén. Rozmer štvorcov by mal byť pre dobrú viditeľnosť asi 40 x 40 cm, ale môžu byť aj menšie.

S rovnakým efektom možno obaliť aj hrubší kartón alebo preglejku do ozdobných papierov s ružičkovým dezénom a výrazný obrys veľkej ruže zvládneme nakresliť sami temperovými farbičkami na biely papier. Papiere s vhodnou potlačou dostať kúpiť v papiernictvách i obchodoch so zábavnými predmetmi na oslavy narodenín a rôzne party.

TIP: Pretože vo všetkých prípadoch ide, čo sa týka hmotnosti, o ľahké dekorácie, netreba ich zavesiť klasickým spôsobom pomocou háčika o klinček. Aby sme si ušetrili robenie dier, použijeme pásku s obojstrannou lepiacou plochou, ktorú nalepíme najprv na zadnú stranu obrázku a potom o stenu.redakcia Doma a Rada, FOTO: archív