Nové vankúše i taburetka

20.02.2024

HARMÓNIA - TVORÍME    Ach chceme byť dôslední, tak k deke na posteľ v spálni z článku Pokojné sny v hnedej spálni, si môžeme urobiť aj ďalšie dekorácie.

Môžu to byť pokojne jednofarebné obliečky na vankúše vo farbách, ktoré sa opakujú na dezénoch, z ktorých je ušitá prikrývka. Ale ako praví perfekcionisti si vrchné diely obliečky ušijeme opäť štýlom patchworku, pričom využijeme zvyšky textílií použitých na deku. Rozmery určia veľkosti vankúšov a navyše tu už môžeme doslova improvizovať a požadovanú veľkosť vrchnej strany získať zošitím rôzne tvarovaných či veľkých kúskov textílií. Jednoducho, čo nám zásoby umožnia.

Aj taburetke pri nočnom stolíku, ktorej sedací vankúš bol obtiahnutý bežnou textíliou, môžeme zmeniť imidž. Opäť zošívaním zvyškov látok, ktoré evokujú rovnakú atmosféru ako charakter veľkej prikrývky. Na spodnú časť umiestnime zips, takto ju môžeme kedykoľvek samotnú oprať. Zips by sa mal otvárať aspoň cez dve strany (jedna dlhšia a druhá kratšia), aby sme mohli vankúš ľahko do obliečky navliecť.


redakcia Doma a Rada