Nezábudníček do detskej izby

27.04.2024

HARMÓNIA - TVORÍME    Interiér nerobí len nábytok, ale aj detaily. A tie zaujímavé dokážu dotvoriť atmosféru. Do detskej izbičky sa najviac hodia hravé výrazne farebné prvky.

Máte doma školáčika, ktorý zvykne zabúdať na svoje povinnosti? Umiestnite mu na stenu nad pracovný stôl zápisníček na podklade so zvieratkovým motívom, do ktorého si môže zapisovať všetky dôležité veci, ktoré by mal v najbližších dňoch stihnúť.

Ako postupovať?

Podľa nákresu vystrihnite jednotlivé dieliky. Zo žltého plastového obalu na spisy kus ementálu s originálnymi dierami, aby vyzeral ako skutočný, a z tvrdého farebného papiera hlavu, uši, labky, ňufák a fúzy čiernej mačky. Oči jej nahradia sklenené koráliky. Zlepením dielcov vytvorte tvár mačky, ktorú prilepte zozadu na hornom okraji plastového ementálu. Pridajte aj labky a na dolnej časti čiernu myšku s motúzom, na ktorý priviažte ceruzku. Do stredu celej dekorácie treba napokon umiestniť menší zápisník s trhacími lístočkami, ktorý prilepíte obojstrannou lepiacou páskou. Časom, keď sa lístočky minú, ho ľahko vymeníte za nový zápisník.

Poznámka: Ak si malý školáčik zvykne túto pomôcku používať, už viac nezabudne na svoje školské povinnosti alebo krúžky, ale ani na ockove narodeniny či meniny staršej sestry. Veď práve ona mu túto vtipnú pomôcku vyrobila.


redakcia Doma a Rada, FOTO: archív