Netradičná kozmetická pomôcka

14.02.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - DOMÁCA KOZMETIKA    Byt máme plný predmetov a nie vždy ich musíme použiť len na pôvodný účel. Improvizácia je obrazom našej fantázie. Opotrebovaná zubná kefka, ktorú vymeníme za novú, nám dokáže pomôcť pri skrášľovaní. Ponúkame zopár dobrých tipov.

  • Obočie bude upravenejšie, ak po ňom prejdeme párkrát navlhčenou kefkou. Pomôže nám aj zbaviť nečistôt alebo oddeliť mihalnice zlepené od maskary. Po prečesaní zubnou kefkou s hustými štetinkami budú krajšie.
  • Na zlepenie vzhľadu pier použijeme radšej kefku radu soft, lebo pokožka je na perách veľmi jemná a citlivá. Ak máme pery suché, mäkké štetinky ich pomôžu zbaviť zvyškov kože a zároveň ich prekrvia. Prospejeme im aj masáž krúživými pohybmi. Ešte väčší efekt je tenká vrstva medu, ktorú pomocou kefky vmasírujeme do pier.
  • Aj pri úprave vlasov sa zubná kefka výborne uplatní. Či už pri nanášaní farby pri farbení vlasov najmä pri ich korienkoch alebo pred odchodom na ples pri dokončení slávnostného účesu. Trblietavý sprej aplikujme na vybrané miesta lepšie tak, že ho najprv nastriekame na štetiny kefky. Rovnako môžeme natrieť na pramienky vlasov pomocou kefky stylingový prípravok, ktorým ich spevníme a lepšie vytvarujeme. Pri kratších vlasoch môžeme neposlušné pramienky kefkou s prípravkom priamo začesávať.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.everystockphoto.com