Napriek všetkému vždy rozkvitnú

07.05.2024

HARMÓNIA - IDEÁLNY PRIESTOR    Je úplne jedno, čo sa deje vo svete či v jeho regiónoch. Či niekto neakceptuje zákony, šliape po spravodlivosti, či niekde urobili nesprávne územné rozhodnutie alebo poškodili niekomu meno. Príroda si ide vlastným tempom. A celú večnosť rovnakým.

V lete sa rozhorí vášnivými živlami, v jeseni zvoľní tempo, v zime dočasne zamrzne a teraz na jar nechá všetky puky rozkvitnúť. Tak čo s tým urobíme? Mali by sme sa asi tak proste z celej tej nádhery tešiť. Zabudnúť na všetky extrémy nášho života, prestať sa rozčuľovať kvôli malichernostiam a na chvíľu sa zastaviť. Privoňať ku kvetom nežných odtieňov, dotknúť sa ich krehkej krásy a prípadne pár konárikov uväzniť doma vo váze. Aby sme si pocit výnimočnosti z prirodzeného predĺžili.

Príroda nás to každý rok učí – vedieť rozlišovať podstatné. Často až ťažká životná skúška alebo choroba nás prinúti meniť rebríček dôležitosti. Stíhať by sme to však mali skôr. Aby nám neušiel život samotný. I radosť z jeho nevtieravej jarnej podoby.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com