Najčastejšie chyby pri starostlivosti o detské oblečenie: dopúšťate sa ich aj vy?

24.03.2024

DOMÁCNOSŤ - STARÁME SA O TEXTÍLIE    Vedeli ste, že pri starostlivosti o detské oblečenie platia trochu iné pravidlá ako pri tom vašom? Ak chcete svojej ratolesti dopriať len to najlepšie, tak v tom prípade by ste mali mať zásady starostlivosti o detské oblečenie v malíčku. Napriek tomu sa stále mnohí rodičia dopúšťajú zbytočných chýb, ktorých následkom je kratšia životnosť oblečenia, jeho úplne znehodnotenie a v tom najhoršom prípade aj kožné problémy vášho drobca. Ku ktorým chybám dochádza najčastejšie?

Úloha rodiča malého dieťaťa rozhodne nie je jednoduchá a prináša so sebou mnohé problémy a otázky. V období, kedy ani neviete "kde vám hlava stojí", môže byť jednoduché niečo zanedbať. Zároveň si v tomto období môžete klásť otázky, ktoré by vám možno predtým ani náhodou nenapadli. Každý napríklad vie, že pre zdravý vývoj dieťaťa je nevyhnutná kvalitná detská strava. Jedálniček vášho dieťaťa však ani zďaleka nie je tým jediným, čomu by ste mali venovať pozornosť. Jednou z nich je totiž aj správna starostlivosť o detské oblečenie, vďaka ktorej si môžete ušetriť peknú dávku starostí. Namiesto všeobecných odporúčaní, ako sa o oblečenie vašej ratolesti starať, sa však pozrime na to, v čom rodičia chybujú najčastejšie.

Nevhodné zvolený prací prášok alebo aviváž

Treba si uvedomiť, že čím je dieťa menšie, tým je jeho pokožka citlivejšia. Všímajte si preto ako reaguje na prací prášok, ktorý používate. Odporúčame vyberať také prípravky, ktoré majú na obale priamo uvedenú informáciu o tom, že sú vhodné aj na pranie detského oblečenia. Poobzerajte sa preto po pracích práškoch vhodných pre citlivú pokožku a inak to nerobte ani pri aviváži. Zaujímavou možnosťou je aj náhrada aviváže, ktorá oblečenie krásne prevonia a zároveň nespôsobí podráždenie jemnej detskej pokožky.

Nedodržanie postupu zo štítka oblečenia

Aj vy patríte medzi rodičov, ktorí prakticky hneď po kúpe nového oblečenia z neho odstrihávajú štítky? Ak už ich potrebujte z oblečenia odstrániť, skúste si ich aspoň odložiť niekam bokom, aby ste sa aj dodatočne mohli oboznámiť s pokynmi, ktoré sú na nich uvedené. Predídete tomu, že sa oblečenie zbehne, poškodí sa jeho potlač alebo dôjde k skráteniu životnosti.

Neskoré odstránenie škvŕn

Rôznym škvrnám na detskom oblečení sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhnete. Je dôležité uvedomiť si, že každé znečistenie by ste mali z oblečenia vyčistiť čo najskôr. Práve zaschnuté škvrny sa totiž odstraňujú najťažšie. Vo vašej domácej výbave by však v každom prípade nemal chýbať špeciálny odstraňovač škvŕn na detské oblečenie.

Nesprávny prací program

Práve obdobie, keď do rodiny pribudne nový člen je ideálne na to, aby ste sa dôkladne oboznámili so všetkými programami vašej práčky, ponukou pracích prostriedkov, alebo sa zamerali na výhodné balíčky Giovani. Oplatí sa napríklad vedieť, že pri praní detského oblečenia je vhodné použiť dvojité pláchanie, ktoré je zárukou, že na oblečení nezostanú žiadne zvyšky pracieho prostriedku.


Sponzorovaný článok