Masky pre pekný výstrih

03.05.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - DOMÁCA KOZMETIKA    Leto odhaľuje viaceré partie ženského tela, ktoré zostávali v chladnejších mesiacoch decentne zakryté. Tričká a modely šiat pre horúce dni prezradia aj úroveň našej starostlivosti o dekolt. Starať sa o dekolt však treba začať už teraz na jar.

Táto časť tela si vyžaduje špeciálnu pozornosť každej ženy, ktorá dbá o svoj vzhľad. Problémom je, že hruď chráni iba tenká vrstva kože, ktorá má vekom tendenciu rýchlejšieho starnutia a zvýšenej tvorby vrások. Tento proces je prirodzený, ale my ho môžeme aspoň spomaliť. Základnú údržbu predstavuje dôkladné odstraňovanie odumretých častí pri sprchovaní alebo kúpeli a používaním vyživovacích masiek.

  • Peelingová maska je výborná prevencia, najmä ak jej účinky využívame pravidelne. Jemný peeling dosiahneme aplikáciou zmesi z 2 lyžíc morskej soli a 1 lyžice olivového oleja a premasírovaním tejto partie. Po opláchnutí masky si nezabudnime hruď natrieť krémom.
  • Bielková maska hydratuje a napína kožu, je to vlastne prírodný lifting. Ušľahaný sneh z dvoch bielkov a zo šťavy z polovice citrónu si nanesieme na dekolt i na krk a po 5 minútach pôsobenia opláchneme vlažnou vodou.
  • Ílová maska pokožku výborne čistí, dokonca aj tú, ktorá má problém s akné. Štyri lyžice ílu z lekárne zmiešame so šťavou z celého citrónu a potrebným množstvom vody, aby vznikla pasta. Na dekolte, krku i na tvári ju necháme asi 15 minút a potom ju zmyjeme.
  • Tvarohová maska dodá vitamíny a pokožku osvieži. Zmes získame z 2 lyžíc tvarohu, z 1 lyžice medu a z menšieho množstva mlieka, ktoré pridávame len postupne, kým nemáme k dispozícii vláčnu kašu. Po aplikácii na pokožku by mala pôsobiť asi 20 minút.


Poznámka: K starnutiu nášho výstrihu prispieva aj opaľovanie, preto si pri slnečnom kúpeli nezabudnime pokožku na hrudi natrieť väčšou vrstvou kvalitného ochranného prípravku na opaľovanie.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com