Knižné novinky - HOBBY

07.03.2024

(majstrovanie, dekorovanie, pletenie, šitie a množstvo iných techník)

PREDSTAVUJEME NOVINKY NA KNIŽNOM TRHU:

Výtvarné Vianoce

E-kniha. Vianoce sú spojené s pokojom, pohodou a sviatočnou náladou. Aby ste ju podporili, skúste si vytvoriť vlastné a originálne dekorácie, ktoré ešte umocnia tú pravú vianočnú atmosféru. Vianočné dekorácie, ozdoby na stromček, darčeky pre vašich blízkych, priania a menovky, to všetko a ešte oveľa viac nájdete v báječných projektoch sprevádzaných zrozumiteľnými postupmi a bohatou fotografickou prílohou. Pri tvorení budete používať rôzne materiály a techniky, pričom väčšinu projektov zvládnu aj začiatočníci. Uvidíte, že výsledok očarí členov vašej rodiny aj každú návštevu. Prajeme vám veľa zdaru a zábavy pri tvorení a krásne a pohodové Vianoce.


Kaligrafia

Kaligrafia je umenie ručného písma, ktoré sa v poslednom čase teší záujmu širokej verejnosti. Laura Toffaletti ho vo svojej príručke približuje najmä začiatočníkom, odkrýva jeho tajomstvá a ľahko pochopiteľným a intuitívnym spôsobom opisuje základné kaligrafické techniky. Jadro publikácie tvoria ukážky najdôležitejších písiem v kompletných abecedách vrátane číslic. Druhú časť príručky tvoria návody na vytvorenie krásnych, ručne písaných kartičiek, menoviek a blahoželaní, ale aj tipy na skrášlenie rôznych predmetov. Kniha má otvorenú väzbu, ktorá umožňuje lepšiu prácu s knihou.


Základy včelárstva

Včelárstvo je úžasný koníček, vďaka ktorému vám nikdy nebude chýbať chutný med a zároveň prispejete k ochrane životného prostredia. Publikácia ponúka pohľad na fascinujúci život včiel, sprevádza včelárskym rokom a dáva návod, ako poskytnúť včelám vhodné životné prostredie a dostatok potravy. Všetky dôležité aktivity v priebehu včelárskeho roka sú zdokumentované krok za krokom spolu s množstvom fotografií. V knihe nájdete aj tipy na ekologické včelárstvo či informácie, ako rýchlo a jednoducho premeniť záhradu alebo balkón na raj včiel. Základy včelárstva sú určené všetkým, ktorí sa zaujímajú o včely či o prepojenie človeka s prírodou, a tým prispievajú k zachovaniu prirodzeného kolobehu života.


Ilustračné foto: www.pixabay.com