Kabátik s novým imidžom

05.02.2024

HARMÓNIA - TVORÍME    Oprášte si svoje staré zručnosti. Jednoduchým endlovacím stehom môžete vykúzliť zo staršieho kardiganu alebo kabátika nový trendový kúsok.

Siahnite do častí svojho šatníka, kde skrývate modely minulých sezón, ktorých sa nechcete vzdať, a dajte im nový imidž. Jesenný kabátik tmavej farby sa dá prostým trikom osviežiť a znovu bude patriť k obľúbeným kúskom vášho aktuálneho štýlu. Ešte potrebujete v domácich zásobách pohľadať bavlnku na vyšívanie kontrastnej farebnosti, aby ozdobný steh vynikol a trpezlivo, no hlavne musíte precízne obvyšívať okraje po celom obvode. Zvýrazniť touto technikou treba aj okraje rukávov a vreciek. Táto inšpirácia poteší najmä tých, ktorý neovládajú zložité techniky, ale radi si spríjemnia dlhé zimné večery jednoduchou ručnou prácou.

TIPY:

Podobne môžu riešiť zdatnejšie krajčírky aj nový jesenný kardigan z kvalitného úpletu. Nemusia sa trápiť s vypracovaním okrajov na rukávoch, dĺžky či priekrčníka, stačí použiť riedky pohľadnicový steh bavlnkou výraznej farby. Techniku si naštudujete na obrázku, ale patrí k základným vyšívacím stehom.

Podobným stehom môžete po celom obvode riešiť okraje vankúšov, ktorých diely ste vystrihli z jednofarebného odľahčeného flaušu. Tento materiál sa nestrapká, takže ho netreba zošiť na rubovej strane, ale na lícnej práve farebne efektným stehom.


redakcia Doma a Rada, FOTO: archív