Imunite si posilňujte prirodzenou cestou

28.04.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - KEĎ LIEČI PRÍRODA    Najvyšší čas urobiť správne kroky pre posilnenie obranyschopnosti. Teraz na jar zvykneme byť dosť vyčerpaní a preto sme ľahkou korisťou pre vírusy a baktérie. Ak si nechceme zásobu vitamínov dopĺňať umelými preparátmi z lekárne, mali by sme siahnuť po prírodných zdrojoch.

CITRÓN – denne si treba vytlačiť šťavu z 2 až 3 citrónov a zmiešať ju s trochou medu. Pre dobrý efekt je nevyhnutné túto pitnú kúru dodržiavať štyri týždne.

ĎUMBIER – je rastlinný koreň uznávaný v ázijskej medicíne ako prostriedok na zlepšenie látkovej premeny a vylučovania škodlivých látok z tela. Čaj, ktorý si pripravíme zaliatím niekoľkých plátkov ďumbieru horúcou vodou, je účinnejšie piť trikrát denne.

JOGURT – pomôže po užívaní antibiotík revitalizovať črevnú flóru, ktorá je kľúčom k silnej imunite. Denne treba skonzumovať jeden alebo dva tégliky kvalitného jogurtu, najlepšie s obsahom probiotických kultúr.

Imunitu podporuje tiež ...

  • ... pravidelná fyzická aktivita, minimálne každodenná prechádzka za každého počasia, no pri nepriaznivom sa treba vhodným oblečením chrániť pred chladom a snehom. Výborné je akékoľvek cvičenie, pretože zlepšuje činnosť lymfatického systému, ktorý sa stará o čistenie organizmu od toxických látok a tým zvyšovanie obranyschopnosti organizmu.
  • ... dostatok spánku i adekvátny relax a oddych.
  • ... správna zostava jedálnička, v ktorom by nemala chýbať brokolica, biela kapusta, kyslá kapusta, citrusové plody, paprika, kivi, mrkva, rajčiaky, tekvica, marhule, broskyne, sezamové a tekvicové semienka, šošovica, mlieko a mliečne zakysané výrobky, vajcia, morské ryby a orechy.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com