Hodvábne púdrové pohladenie

14.05.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - DOMÁCA KOZMETIKA    Púder, ktorý pred pár stáročiami používali aj ženy na kráľovských dvoroch, nebol veľkou výhrou pre pleť. Historická pomôcka sa totiž vyrábala hlavne z múky a ryže, púder bol preto príliš drsný a krásky si hrubou vrstvou doslova zapchávali póry. Pleť potom nedýchala, do pórov sa dostali aj nečistoty, po čom začali prebiehať zápalové procesy a na tvári sa tvorili nepekné fľaky.

Moderné prípravky naopak obsahujú látky, ktoré štruktúru pokožky vylepšujú. Absorbujú prebytočnú mastnotu a chránia ju pre nepriaznivými vplyvmi i pestujú zároveň.

Čo všetko púder dokáže?

  • zakryje drobné vady, jemné vrásky a rozšírené póry
  • odstráni nepekný lesk
  • dodá pleti príjemný farebný nádych
  • pomôže korigovať nesúmerné rysy tváre

Kompaktný i v guľôčkach

Poznáme viacej typov púdrov, každý má svoje poslanie. Sypké púdre bývajú transparentné čiže nemenia farbu pleti. Dokážu skrášliť pleť na dlhú dobu a zvyknú obsahovať zvláčňujúce látky. Nanášajú sa širokým mäkkým štetcom a sú skôr vhodné pre domáci aplikáciu, keď sa v kľude upravujeme pri toaletnom stolíku.

Najčastejšie sa používajú kompaktné púdre v malých kazetách, ktoré sú veľmi praktické a predávajú sa v rôznych farebných odtieňoch. Sú praktické, lebo sa dajú nosiť v kabelke a majiteľka ich môže pri malej nehode operatívne použiť aj v práci alebo na ulici.

Stále viac obľúbené sú aj perleťové púdrové guľôčky v bronzových, terakotových, krémových, ružových alebo broskyňových odtieňoch. Pleti dodávajú zlatistý nádych, čím ju rozjasnia, a účinne zakrývajú rôzne nedostatky. Môžu sa používať nielen na tvár, ale aj na krk a dekolt.

Užitočné rady:

  • Môžeme pracovať aj s viacerými odtieňmi púdru. Pretože tmavé tóny potlačia to, čo chceme skryť, a svetlé naopak vyzdvihnú naše prednosti.
  • Púder nikdy neaplikujme na neošetrenú pleť. Ak už nepoužívame mejkap, treba si ako podklad naniesť denný krém.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com