Espadrilky, aké sú to topánky? Aké farby sú najpopulárnejšie?

05.06.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - RELAX A POHYB     Ľahké, vzdušné, komfortné a štýlové - espadrilky sú vlastne takou esenciou leta! Či už sa snažíte vytvoriť dokonalý outfit s ležérnym bohémskym nádychom alebo si "narýchlo" potrebujete obuť niečo pohodlné - niečo, v čom bezbolestne vydržíte prechodiť pokojne aj celý deň, vedzte, že espadrilky sú presne tie topánky, ktoré vás v žiadnej z týchto situácií nesklamú.

Espadrilky - ideálna obuv na leto

Dnešný zaužívaný názov "espadrilky" je odvodený od slova "esparto", ktorým sa označuje druh trávy, ktorá sa používala pri výrobe podrážok pôvodných espadriliek. Ich história je skutočne bohatá - mapuje sa až do 13. storočia. Môžeme teda s určitosťou povedať, že už po stáročia sa tento obľúbený druh topánok s rustikálnym nádychom stretáva s popularitou žien po celom svete.

Typickým prvkom na dnešných espadrilkách je práve ich prírodná jutová podrážka. Tá v kombinácii s bavlneným či pláteným zvrškom vytvára veľmi prirodzený a neutrálny vzhľad, vďaka čomu sa espadrilky stali kúskom, ktorý je veľmi jednoducho kombinovateľný s akýmkoľvek zvyškom outfitu. Na výber máte množstvo variácií, ktoré sa najčastejšie líšia práve prevedením podpätku, farbami a materiálmi, z ktorých sú zhotovené.

Klinové, ploché, mulové, kožené, s platformou aj bez platformy, žiarivé farebné či klasické biele espadrilky - stačí si len vybrať tie správne. Svoje rozhodnutie zadovážiť si minimálne jedny určite neoľutujete, pretože sú to skutočne ľahké, priedušné a univerzálne topánky, ktoré budete s radosťou nosiť počas celej letnej sezóny.

Akú farbu espadriliek si vybrať?

Aktuálny trh s obuvou dnes už ponúka obrovský sortiment espadriliek v rôznych farbách, štýloch aj materiálových vyhotoveniach. Akú farbu si však vybrať, aby ste boli počas tejto sezóny trendy?

V súlade s prírodou: zemité tóny farieb

Zemité tóny farieb sú tento rok, ako už sami iste dobre viete, v kurze. Farby ako olivová či hnedá žiaria nielen na mólach módnych prehliadok, ale aj v šatníkoch všetkých nákupných maniačok. Čo tak vyskúšať kombináciu nádherných hnedných espadriliek a oversized bohémskych maxišiat v olivovej farbe? Outfit môžete oživiť perlovým náhrdelníkom a náramkom, na plece si stačí zavesiť štýlovú kabelku v kontrastnej farbe - skúste, napríklad tehlovú oranžovú a trendy outfit máte, bez väčšej námahy, vyskladaný.

Ak sa vám ešte stále nepodarilo nájsť svoj vysnívaný pár espadriliek, tak vám odporúčame navštíviť internetovú stránku obchodu CCC. Nájdete tam nielen rozmanitú ponuku obuvi, ale aj pestrý sortiment iných kvalitných produktov. Navštíviť tiež môžete aj ich predajne, kde vám s výberom poradí ich šikovný personál.

Klasika, ktorá nikdy neomrzí: čierna farba

Čierne espadrilky využijete ako pri neformálnych, tak aj pri formálnejšich príležitostiach, kedy potrebujete vyskladať outfit s elegantnejším nádychom a preto sa určite oplatí mať jeden pár práve v takejto farbe vždy po ruke. Čierne espadrilky môžete zakomponovať, napríklad do čierneho monochromatického outfitu, v ktorom veľmi pekne vynikne výrazná jutová podrážka.

Ako na dovolenke: námornícka modrá

Veľmi obľúbenou a vyhľadávanou farbou espadriliek je aj modrá farba. Modré espadrilky môžete skombinovať, napríklad s voľnými ľanovými nohavicami v bielej farbe, basic modro-bielym tričkom s námorníckym motívom, slamenou kabelkou, klobúkom a pravý nefalšovaný dovolenkový look je na svete!


"Sponzorovaný článok"