Detská obuv na rok 2024: Vyberáme model s rozprávkovou tematikou

23.04.2024

MAMINA - DIEŤA     Výber detskej obuvi môže dať občas zabrať. Kým rodičia majú kritériá výberu väčšinou jasné – kvalita materiálu, strih, cena, ich dieťa má na to častokrát iný pohľad. Rozhoduje hlavne dizajn a vzor. Ideálne, ak sa detské topánky spájajú s postavičkou z ich obľúbenej rozprávky.

Nielen dizajnová záležitosť

Móda, podobne, ako detský svet má byť hravá a plná fantázie. Tak, ako pri oblečení aj pri topánkach sa stretávame s tým, že výrobcovia okrem tradičných modelov ponúkajú, aj také, ktoré hravý detský svet pretavia do vzoru alebo zaujímavého motívu na detskej obuvi. Pri výbere takýchto topánok si všímame nielen samotný dizajn, ale je dôležité, aby obuv bola pre detské chodidlá pohodlná, bezpečná a spĺňala svoj účel.

Nemali by sme zabúdať na výber správnej veľkosti aj primeraného strihu. V prípade detských topánok ocenia malí aj veľkí spôsob zapínania. Veľmi obľúbeným a praktickým je zapínanie na suchý zips. Umožní deťom väčšiu samostatnosť. Pohladením pre detskú dušu sú ešte doplnkové funkcie v podobe blikania pri chôdzi, ktoré deťom prináša radosť a zábavu a pre rodičov je to v určitom slova zmysle dobrý bezpečnostný prvok. Aj takto sa dá nájsť súlad medzi predstavami rodičov a ich detí o tom, ako by detské topánky mali v konečnom dôsledku vyzerať.

Modely s rozprávkovými motívmi

V súčasnosti existuje nekonečne veľa podnetov na výrobu detských topánok s rozprávkovým motívom. Stačí, ak sa výrobcovia inšpirujú obľúbenými postavičkami z rozprávok, komiksov alebo hier.

U detí sú veľmi obľúbené topánky s motívom Mickey Mouse, Paw Patrol, Peppa Pig. S touto tematikou nájdete chlapčenské aj dievčenské modely. Chlapci okrem iného majú radi dobrodružstvá a obdivujú super hrdinov. Preto sa často na chlapčenskej obuvi môžete stretnúť práve s motívom Supermana, Spidermana či Batmana. Takisto známym motívom je aj Hot Wheels, pre všetkých, ktorí zbožňujú autíčka. Z tých tradičnejších ostávajú stále v kurze piráti alebo vesmír. Dievčatá inklinujú skôr k rozprávkam s princeznami a vílami. Dlhoročným trendom na dievčenskej obuvi je motív princezien zo známej rozprávky Frozen. Stále veľmi obľúbenými ostávajú aj topánky so vzorom hviezdičiek, kvietkov či srdiečok. Staršie deti si všímajú rôzne aplikácie v podobe korálikov, odznakov, symbolov, ktoré im istým spôsobom pomáhajú odlíšiť sa od svojich rovesníkov a aj takto ukázať ten svoj štýl.

Nesmieme zabudnúť ani na zvieratkovské motívy. Od klasicky známych psíkov, mačičiek, zajačikov a motýľov sa svojej obľube tešia aj motívy fantazijných jednorožcov a dinosaurov.

Ako si správne vybrať

Modely detských topánok s rozprávkovými motívmi sú sami o sebe výrazným doplnkom. Preto je pri ich výbere potrebné zvážiť, aký má dieťa šatník, jednotlivé kúsky oblečenia a prispôsobiť to tomu. Je výhodou, ak v šatníku prevažujú základné, neutrálne odtiene alebo farby ľahko kombinovateľné s potlačou na detských topánkach.

Ďalším dôležitým kritériom je vek. S vekom rastie u dieťaťa rozhľad, menia sa jeho záujmy, a teda aj určité vzory a idoly. Snaží sa zapadnúť vo svojej komunite rovesníkov a aj vďaka štýlu obliekania sa a nosenia obuvi má možnosť unikátneho sebavyjadrenia. Pri výbere zohľadnite obľúbený motív dieťaťa. S ktorou postavou sa vaše dieťa stotožňuje? Ktorá postavička sa mu najviac páči? Deti milujú napodobňovanie svojich idolov, vzorov, hrdinov. Doprajte im túto detskú radosť aj skrz detskej obuvi, ktorá ich deň, čo deň sprevádza na každom kroku. Hľadáte papuče, tenisky, celoročnú obuv alebo obľúbené gumáky s rozprávkovým motívom? Vyberte si z pestrej škály ponuky CCC: https://ccc.eu/sk/detske. Niektoré modely majú potlač rozprávkového motívu po celom povrchu obuvi, iné modely len jemný detail. Výber je na vás, stačí navštíviť najbližšiu predajňu alebo objednať si online.


Sponzorovaný článok