Dekorácie z mušlí v tvare srdca

06.07.2024

HARMÓNIA - TVORÍME    Doniesli ste si z dovolenky typické suveníry, ktoré ste si pozbierali na pláži pri mori počas odlivu? Teraz možno máte všetky mušličky a kamienky odložené v škatuli, ale bola by škoda nevyužiť ich dekoratívny potenciál. Ak inklinujete k bytovým doplnkom v tvare srdca máme pre vás tri typy, ako z morských produktov vyčariť peknú spomienku na dovolenku.

Vo nežnom béžovom tóne

Ak nepreferujete pestré farby, možno vám skôr učaruje vkusnejšia verzia morskej dekorácie. Na kúsok lišty alebo tvrdého papiera nalepte vystrihnutý tvar srdca a ozdobte ho mušľami rôznych veľkostí a tvarov. Zopár môžete nalepiť aj vo vnútri srdca a jeho okolí. Pekný obrázok, ktorý sa výborne hodí ku kolekcii fotografií z rodinnej dovolenky v talianskeho prímorského pobrežia.

Čo vyplavilo more

Na prípravu prvej ozdoby si najprv vystrihnite z tvrdého papiera tvar srdca vo veľkosti asi 30 x 30 cm, prípadne takýto základ kúpte v predajni s pomôckami na ručné práce. Potom srdce polepte naplavenými kúskami dreva a navrch nainštalujte mušličky, suché morské riasy a iné poklady z mora. Mušle si môžete natrieť farbami rôznych odtieňov, čím získate farebne výraznú dekoráciu, ktorú stačiť zavesiť na motúz a umiestniť na vhodné miesto.

Jednoduché, ale pracné

Na prvý pohľad jednoduché mušličkové srdcia vyžadujú pri tvorbe viac trpezlivosti. Najprv si musíte každú mušličku prevŕtať, dierku najľahšie urobíte elektrickou vŕtačkou s tenkým vrtákom. Potom si vytvarujte drôty do tvaru srdca rôznych veľkostí a na každý navliekajte trpezlivo malé mušličky, kým nezískate kompletné srdce. Zavesené na stene budú zaujímavým doplnkom nad komodou alebo posteľou v spálni. O to milším, že pripomínajú príjemné chvíle strávené pri mori.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com