Dámske dlhé zimné bundy – čo ešte by mal mať teplý model?

05.01.2024

DOMÁCNOSŤ - STARÁME SA O TEXTÍLIE    Pri tvorení outfitov v zimnom období stoja za zváženie termoizolačné vlastnosti i oku lahodiaci dizajn. Dámske zimné bundy určené do najchladnejšieho ročného obdobia môžu byť tiež štýlové a poskytujúce veľa spokojnosti. Dobre premyslený výber zimnej bundy vám umožní vytvoriť si senzačný základ pre každodenné nosenie. Čo všetko by ste si mali všímať a čo by mal spĺňať ideálny model na zimu?

Aké vlastnosti by mala mať zimná bunda?

Zimná bunda je kúskom, ktorý vás bude sprevádzať takmer každý deň počas celej zimy. Aj z tohto dôvodu dámska zimná bunda musí byť hrejivá, štýlová a pohodlná. Vlastnosti dámskej zimnej bundy by sa mali odvíjať od toho, akú bundu vlastne hľadáte a na čo ju budete využívať. Potrebujete bundu na každodenné nosenie, športové aktivity alebo hľadáte eleganciu aj v chladivom počasí? Logicky, bunda na bežné nosenie musí spĺňať požiadavky na komfort aj vodeodolnosť. Mala by vás uchrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami vo vetre, v mraze aj snehu a stále byť nosným kúskom každej zimnej štylizácie. Športovejšie modely by mali poskytovať slušné termoizolačné vlastnosti. Navyše by mali odolávať poveternostným vplyvom, poteniu a vyznačovať sa nepremokavosťou a zároveň priedušnosťou. Dámske bundy na spoločenské príležitosti musia byť dostatočne reprezentatívne a elegantné, aby ste ich mohli nosiť aj na formálne príležitosti a dokázať ich skombinovať aj s vyššou obuvou.

Najuniverzálnejšie modely, ktoré zahrejú

Hitom tohtoročnej zimy sú predĺžené modely rovného strihu, ktoré zahrejú a dodajú aj tým najjednoduchším štylizáciám dávku vkusu a módnosti. Matné alebo lesklé prevedenie, takýto prešívaný model sadne na akýkoľvek typ postavy a zvýrazní váš outfit. Najväčšej obľube sa tešia modely siahajúce až pod kolená, v mierne oversize strihu a s kapucňou pre ochranu aj pred vetrom. Výrazné farby ako zelená, červená či fuchsiová už dávno nie sú tabu, práve naopak. Dokonale oživia styling, ale ak preferujete radšej univerzálnosť, správnou voľbou budú farby ako čierna, béžová či ťavia. Či už zvolíte zateplené kožušinové parky s výraznou kapucňou a lemom, alebo stavíte na prešívané dlhé zimné kabáty, na Bolf nájdete široký sortiment dámskych zimných búnd pre každú príležitosť a typ postavy.

Výber podľa typu postavy a farby

Faktor, ktorý by ste pri výbere bundy mali zvážiť, je aj typ vašej postavy. Pre ženy s nevýrazným širším pásom je ideálna bunda, ktorá pás opticky nerozširuje a teda môžete siahnuť napríklad po áčkovom strihu alebo kratšom strihu s opaskom, ktorý pás opticky dotvorí. Pri postave typu jablka by ste sa mali za každú cenu vyhnúť širokým a neforemným strihom ako aj príliš tesným strihom. Zabudnúť by ste mali na oversize modely. Ak máte postavu typu hruška, pozornosť od problémových partií odpútate výraznejším prvkom či detailom na bunde. Môže to byť masívnejší golier alebo širšie ramená, čo vašu postavu opticky vyváži. Vyššie ženy s dlhými nohami si môžu dovoliť aj kratšie crop bundy alebo zvoliť klasický rovný strih siahajúci po kolená. Na škodu nie je ani zvážiť výber farebného prevedenia zimnej bundy. Veľmi obľúbené sú modely v zemitých farbách, hitom je čokoládová alebo burgundská červená. Obmedzovať sa nemusia ani milovníčky jemnejších pastelových odtieňov, ktoré pristanú najviac svetlým typom.


Sponzorovaný článok