Dámska košeľa nikdy nevyjde z módy. Niekoľko tipov, ako si vybrať tú dokonalú

24.03.2024

DOMÁCNOSŤ - STARÁME SA O TEXTÍLIE    Pre väčšinu žien sú košele a blúzky základom šatníka. Vzhľadom na to, že ich nosíme pomerne často, je dôležité vybrať si vhodný štýl, ktorý vám bude správne sedieť. Aby sme vám pomohli, zostavili sme niekoľko jednoduchých tipov, ako na to.

Nakupujte tam, kde nájdete široký výber

Nakupovanie na správnych miestach je jednoznačne dôležité. Ak v konkrétnom obchode alebo e-shope pravidelne nachádzate dámske blúzky a košele, ktoré sa vám páčia a navyše vám sedia, vždy začínajte vaše hľadanie nových kúskov najskôr tam. Nezabudnite však pravidelne kontrolovať aj novinky, ktoré ponúkajú iné predajne. Prekvapivo, sekcia pánskeho oblečenia vo väčšine obchodov je vynikajúcim miestom na nájdenie dámskych ležérnych košieľ. Strihy sú často viac-menej rovnaké, takže nie je ťažké nájsť kúsok, ktorý sa vám bude hodiť, najmä pokiaľ hľadáte uvoľnený oversized strih k džínsom. Pánske košele sú zvyčajne oveľa lacnejšie ako tie dámske. Viac-menej rovnakú košeľu niekedy nájdete v pánskej uličke o 30 alebo 40 % lacnejšie, ako keby ste ju kúpili v dámskej sekcii. Rovnako dôležité je samozrejme kupovať kvalitné materiály a overené značky, ktoré vám zaručia vysokú kvalitu.

Košele a blúzky pre postavu v tvare jablka

Ak máte väčšie bruško, pravdepodobne máte postavu v tvare jablka. Pre vás sú úzke košele a blúzky len zriedka tou najlepšou voľbou. Namiesto toho hľadajte veci, ktoré sú mierne voľné, no čo najtesnejšie priliehajú v oblasti bokov. Ideálne sú pre vás blúzky a košele, ktoré majú okolo pása nejakú formu nariasenia alebo inej ozdoby. Najlepšie vám budú vyhovovať kúsky, ktoré majú výstrih do V alebo sa dajú v prednej časti odopnúť. Tieto košele môžete následne kombinovať so sandálmi na vysokom podpätku, ktoré vašu postavu opticky predĺžia. Ideálnou voľbou sú pohodlné, no elegantné espadrilky. Objavte espadrilky na Answear, kde nájdete skutočne široký sortiment týchto populárnych topánok.

Košele a blúzky pre dámy s postavou v tvare obdĺžnika

Väčšina žien s postavou v tvare obdĺžnika má boky, ktoré majú viac-menej rovnakú šírku ako ich ramená a nemajú presne definovaný pás. Ak sa s tým stotožňujete, budú na vás vyzerať dobre najmä odvážne košele a blúzky, ktoré budú ostro kontrastovať s vašimi nohavicami alebo sukňou. Obliekanie týmto spôsobom pomáha vytvoriť presnejší pás, vďaka čomu bude vaša postava pôsobiť foremnejšie. Farebné alebo vzorované nohavice si môžete kúpiť na Answear, a to bez ohľadu na to, aké vzory, strihy, alebo farby hľadáte.

Košele a blúzky pre postavu v tvare presýpacích hodín

Ak máte dobre definovaný pás a vaše boky a poprsie merajú približne rovnako, je pravdepodobné, že máte postavu presýpacích hodín. Za predpokladu, že nemáte veľa kíl navyše, ideálnou voľbou sú pre vás priliehavé blúzky a košele, ktoré zvýraznia vaše krivky. Dolaďte ich džínsami, nohavicami s vyšším pásom, alebo puzdrovou sukňou.

Košele a blúzky pre postavu v tvare hrušky

Väčšina žien, ktoré spadajú do tejto kategórie, má ramená užšie ako boky. Pre vás je výber správneho topu absolútne nevyhnutný. Zvyčajne budete chcieť zvýrazniť hornú časť tela, aby ste odviedli pozornosť od vašich bokov. Hľadajte košele a blúzky, ktoré rozširujú ramená a zvýraznia váš pás. Pestrofarebné topy a blúzky majú tendenciu na týchto dámach vyzerať naozaj dobre. Nebojte sa opaskov ani výrazných volánov.


SPONZOROVANÝ ČLÁNOK