Čižmy na podpätku – spôsob, ako si opticky predĺžiť nohy

11.01.2024

HARMÓNIA - IDEÁLNY PRIESTOR    Nie každý sa narodil s nohami ako supermodelka. Mnoho ľudí sa obáva, že im niektoré druhy obuvi jednoducho nesadnú, alebo že budú na fotografiách vyzerať opticky kratšie. Našťastie, móda všetko dokáže napraviť. Existujú outfity a topánky, vďaka ktorým budete vyzerať nielen vyššie a štíhlejšie, ale rozhodne aj neuveriteľne sexi.

Obujte si podpätky

Najzrejmejším spôsobom, ako opticky predĺžiť vaše nohy, je nosiť topánky, ktoré vám k vašej výške pridajú pár centimetrov navyše. Vysoké podpätky tiež udržiavajú vaše chodidlá v polohe na špičkách, vďaka čomu budú vaše lýtka vyzerať dlhšie a tvarovanejšie. V mnohých prípadoch je prakticky úplne jedno, aký druh topánok na podpätku si zvolíte. V zime sú však ideálnou voľbou čižmy na opätku, ktoré v prípade, že zvolíte čiernu farbu, dokážu opticky zoštíhliť a predĺžiť celú vašu postavu. Čierne, ale tiež farebné dámske čižmy na opätku nájdete napríklad u obľúbeného poľského výrobcu a distribútora CCC. Môžete si tu vybrať zo širokého sortimentu dámskej obuvi. Následne by ste mali vedieť, že existuje niekoľko trikov, ktoré z tejto obuvi vyťažia skutočne maximum.

Topánky rovnakej farby ako vaše nohavice alebo pančuchy

Ak chcete, aby vaše nohy pôsobili dlhšie, potrebujete vytvoriť neprerušovanú líniu. Najlepší spôsob, ako na to, je, že si obujete topánky rovnakej farby ako nohavice alebo pančucháče. Oblečte si napríklad čierne úzke džínsy s čiernymi čižmami na opätku. Tento monochromatický vzhľad vytvára čistú líniu, takže keď oko prechádza z hornej časti nohy k spodnej, nič ho nevyruší. Tento trik funguje prakticky u akéhokoľvek odtieňa a farby, najlepšie ale vyzerá, keď použijete tmavšie farby.

Pomôžu aj topánky telovej farby

Topánky alebo čižmy telovej farby sú váš najlepší priateľ. Pokiaľ neobľubujete farby a telové pančuchové nohavice sú tie jediné, ktoré znesiete, potrebujete béžové čižmy s odtieňom čo najbližším k odtieňu vašej pokožky. Čižma alebo topánka, ktorá splynie s vašou pokožkou, vytvorí dlhú, neprerušovanú líniu, takže nech už máte na sebe čokoľvek od sukní až po šortky, jednotná farba a pridaná výška vytvoria ilúziu dlhších nôh. Tento trik môžete využiť aj na spoločenských udalostiach, kde ho môžete aplikovať na klasické lodičky – neoľutujete!

Vyskúšajte špicaté topánky

Topánky so špicatou špičkou zužujú a predlžujú vaše chodidlá a nohy. Zvyčajne majú aspoň jeden alebo dva centimetre priestoru navyše, vďaka čomu sú fyzicky dlhšie ako topánky s okrúhlou špičkou rovnakej veľkosti. Zužujúci sa bod tiež pomáha vytvárať ilúziu, že vaše chodidlá a nohy vyzerajú dlhšie. Držte sa uhladených, jednoduchých, špicatých čižiem, vďaka ktorému dosiahnete lichotivejší a štýlovejší vzhľad. Špicaté topánky však nie sú vhodné pre každého, dámy s veľkou veľkosťou nôh ich napríklad nemusia oceniť.

Vyhnite sa popruhom a prackám v oblasti členku

Ak existuje niečo, čomu by ste sa na 100 % mali vyhnúť pokiaľ chcete, aby vaše nohy vyzerali dlhšie, sú to pracky a popruhy v oblasti členku. Majú totiž tendenciu vizuálne skrátiť vašu dĺžku a vaše nohy budú vyzerať kratšie. Horizontálne remienky spôsobujú, že sa oko na tomto detaile zastaví, takže vaše nohy vyzerajú kratšie bez ohľadu na to, aké sú štíhle, prípadne aká je vaša výška. Ak máte pracky a remienky radi, zvážte nosenie pančuchových nohavíc v rovnakej farbe ako remienok, aby ste zabránili pretrhnutiu línie nôh, avšak ani tento trik vás pravdepodobne nezachráni.