Čierne čižmy: Topánky, ktoré nemôžu chýbať v šatníku žiadnej ženy

21.03.2024

HARMÓNIA – IDEÁLNY PRIESTOR    Mnohé topánky do módy prídu a o niekoľko sezón si na ne nik už ani nespomenie. To však neplatí o čiernych čižmách, ktoré sú doslova nesmrteľné. Hodia sa totiž do každého šatníka, k rôznym outfitom aj na rôzne príležitosti. Viete, ako ich nosiť s eleganciou a štýlom a ktoré modely patria k aktuálnym hitom?

Trendy čierne čižmy na zimu

Aj keď píšeme na zimu, čierne čižmy sú perfektnou voľbou počas chladnej jesene či upršanej jari. Práve preto je dôležité vybrať si tento typ čižiem s rozvahou, pretože ich budete nosiť počas niekoľkých mesiacov. A pri správnej starostlivosti ich zo svojho šatníka vytiahnete opäť o rok. Čierne čižmy sa vo svete módy objavujú už dlhé desaťročia, no ani ich neobchádzajú aktuálne módne trendy. Pokiaľ je teda pre vás štýlovosť na prvom mieste, určite by ste mali vedieť, v čom počas najbližšej zimnej sezóny zahviezdite.

Táto zima praje odvážnym. Do módy sa totiž dostali čižmy v kovbojskom štýle, ktoré rozhodne upútajú pozornosť všade, kam vkročíte. Nemusíte si však predstavovať gýčové a prečačkané kúsky, práve naopak. Vyberte si také, ktoré sú celé v čiernej farbe, v koženom prevedení a majú niekoľko ozdobných aplikácií. Oblečte si k nim čierne rúrkované šaty, telové pančušky a opasok s prackou.

Ostaňme ešte pri dámach, ktoré rady vytŕčajú z davu. V sezóne 2023/2024 sú totiž v kurze zvieracie potlače, ktoré perfektne vyniknú aj na čiernych čižmách. Dôležité je vedieť, ako ich správne kombinovať tak, aby ste v konečnom dôsledku nepôsobili vulgárne. Pre elegantnejší vzhľad si k takýmto čižmám oblečte tmavozelené šifónové šaty s volánmi. Na vrch vám postačí čierny kabát. Alebo máte chuť stať sa sexy rebelkou? Oblečte si biele skinny džínsy, čierny obtiahnutý rolák a zlaté doplnky.

Aj čierne čižmy nad kolená s nízkym opätkom budú veľmi trendy. Najmä tie z brúsenej kože. Perfektne sa hodia do rôznych outfitov, od svetrových šiat cez semišovú sukňu až po skinny džínsy či legíny. Okrem toho pokojne siahnite po čiernych čižmách s atypickým opätkom či po takých, ktoré majú špicatý tvar. A nič nepokazíte jemnými kovovými aplikáciami či strapcami.

Ako si vybrať čierne čižmy?

S kamennou či internetovou predajňou značky CCC bude výber čiernych čižiem skutočne jednoduchý pre každú z vás: https://ccc.eu/sk/damske/topanky/cizmy/farba:cierna. V ich ponuke totiž nájdete desiatky trendy čižiem v rôznych prevedeniach, farbách aj materiáloch. Stačí si vybrať také, ktoré vám poskytnú najväčší komfort počas celej doby nosenia. Kľúčové je zvážiť účel čižiem a to, čo od nich očakávate a na aké príležitosti ich plánujete nosiť najčastejšie.

Pokiaľ hľadáte model pre pracovné prostredie a na formálne príležitosti, siahnite po čiernych elegantných čižmách s klasickým dizajnom. Vyšší opätok zvoľte v prípade, ak ich beriete skôr ako doplnok, no ak potrebujete denne prejsť niekoľko kilometrov, radšej si zvoľte čižmy s nízkym alebo miernym opätkom. Pamätajte si, že kožené modely pôsobia viac elegantne a majú dlhšiu životnosť, no starostlivosť o ne je o čosi zložitejšia. Nemusíte sa však ničoho obávať. Stačí, ak ich aspoň raz mesačne naimpregnujete, vyčistíte a nakrémujete špeciálnym prípravkom určeným na kožu.


"Externý článok"