Ako v spánku skrásnieť

23.03.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - DOMÁCA KOZMETIKA    To sa vie už dávno, že spánok je dôležitou súčasťou režimu pre udržanie našej prirodzenej krásy a mladistvej pleti. Ani tie najkvalitnejšie kozmetické nemôžu suplovať nevyhnutnú časť každodenného režimu, akou je spánok. Treba urobiť všetko pre to, aby sme si dopriali čo možno najdlhší a tým kvalitnejší.

Cez deň naša pokožka čelí stresom, ktorým sme zvonku vystavení, najmä škodlivým jedom zo životného prostredia. Len v hlbokom spánku si pleť získava z pleťového krému všetky potrebné výživné látky, ktoré pomáhajú jej regeneráci. Pleť však potrebuje aj kyslík, musí dýchať, preto nie sú vždy najvhodnejšie mastné nočné krémy. Lepšie je použiť produkty s obsahom drobných čiastočiek, ktoré transportujú všetky potrebné látky do hĺbkových vrstiev pokožky. A ako sa prepracovať k zdravému spánku? Voľte zásadne ľahšiu večeru, oddýchnite v kúpeli s pomarančovým alebo ružovým olejom a namiesto akčného filmu si pred spánkom radšej prečítajte knihu.

Tip pre účastníčky plesu

V prípade, že máte za sebou náročnejší večer pri tanci a pár pohárikoch vína a ostáva vám do rána už len pár hodín, môžete to aspoň čiastočne zachrániť. Vypite pol litra minerálky alebo čistej vody, aby ste urýchlili vyplavenie škodlivých látok z organizmu, premasírujte si pred spánkom nohy a na hlavu si na chvíľu položte studený obklad. To vám pomôže rýchlejšie zaspať a kvalitnejšie sa vyspať.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com