Ako si nezničiť ruky

01.05.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - STAROSTLIVOSŤ O TELO     V domácnosti sa nevyhnete kontaktu s čistiacimi prostriedkami. Chemické prípravky, často dosť agresívne, nemajú najmä po rokoch podobných aktivít na kožu priaznivý vplyv. Naopak, časom sa môže prejaviť alergia napríklad v podobe ekzému, ktorého sa už človek ťažko zbavuje. Pri domácich prácach je preto podstatná základná ochrana rúk.

  • Zásadou je uvedomiť si zraniteľnosť kože a nosiť pracovné rukavice pri všetkých činnostiach súvisiacich s vodou, či už je to umývanie riadu, okien či podlahy, čistenie toalety a kúpeľne alebo ručné pranie.
  • Možnosťou je aj orientovať si pri výbere prípravkov na ekologické výrobky na čistenie, ktoré neobsahujú dráždivé látky a pokožku nevysušujú. Sú však drahšie a bývajú k dispozícii najmä cez internetové obchody.
  • Úľavu rukám prinesiete aj dostatočnou starostlivosťou, najmä používaním vhodných krémov. Výborné je napríklad bambucké maslo. A na regeneráciu sa osvedčil aj parafínový zábal, ktorý dodá popraskanej či suchej pokožke výživu. Alebo dajte na Japonky, drsné ruky zmäkčujú medom zmiešaný s vaječným žĺtkom a olejom zo sladkých mandlí.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com