Ako rýchlo zhodiť pár kilogramov?

24.04.2024

VARENIE - SPRÁVNA VÝŽIVA    Aj na vás sa nalepili neželané deká či dokonca kilá? Naporúdzi plná chladnička i domáca strava a ani predsavzatia denne si zacvičiť sa nedarí vždy splniť... To všetko si berie svoju daň. Tesné oblečenie, nemotornosť pri pohybe a horšie dýchanie pri šliapaní do schodov. Najvyšší čas ubrať z centimetrov v páse, aby sme sa cítili komfortnejšie.

Aby sme sa až tak netýrali, môžeme to skúsiť s niekoľkodňovou kúrou. Žiadny hlad nehrozí, ale množstvo prijatých kalórií nepredstavuje žiadne vysoké čísla. Preto napriek pocitu nasýtenosti pomáha šetriaci režim pár kilogramov úspešne zhodiť. Počas dňa si treba dať porciu vždy, keď človek pociťuje hlad.

Kapustová polievka: Má sa konzumovať po dobu jedného týždňa, je to asi najznámejšia rýchla diéta. Vo veľkom hrnci sa uvarí pokrájaná hlávka bielej kapusty s kilogramom zemiakov, s 2 konzervami paradajok, s 1 cibuľou a 2 paprikami. Pridať sa môže aj mrkva a zeler a pre zlepšenie chuti dve kocky bujónu.

Zemiaková diéta: Zemiaky sú zdrojom vitamínu C a vitamínov skupiny B, a tiež ľahko stráviteľných bielkovín. Okrem chudnutia pomáhajú organizmu zbaviť sa škodlivých látok. Asi desať zemiakov varených najmä v šupke a ochutených bylinkami či cesnakom skonzumovaných v priebehu dňa treba doplniť ráno jablkom a večer zeleninovým vývarom. Dôležité je piť dostatok bylinkového čaju a vody.

Vitamínová diéta: Dva až štyri dni sa majú piť len zeleninové šťavy, osvedčila sa najmä cviklová, a konzumovať zelenina a ovocie. Tekutiny treba dopĺňať minerálkou alebo čistou vodou.

Hroznová diéta: Hrozno dodá okamžite energiu a spevňuje pokožku, prítomná vláknina zlepšuje činnosť čriev, čím sa posilňuje imunitný systém. K bobuliam čerstvého ovocia počas diéty sa odporúča pridávať tvaroh, tvrdé syry, hydinové alebo rybie mäso a dostatok tekutín, z ktorých časť by mala tvoriť hroznová šťava.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.everystockphoto.com