Aké snehule si vybrať na túto zimu?

19.01.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - RELAX A POHYB    Osobné preferencie zohrávajú veľkú úlohu pri rozhodovaní o tom, do ktorého páru topánok budete investovať. Aj keď môže byť lákavé nakupovať striktne podľa módy, keď budete neskôr stáť na mokrom povrchu s mokrými nohami, môžete vaše rozhodnutie rýchlo oľutovať. Našťastie existuje veľa štýlových, ale praktických možností, ktoré udržia vaše nohy v teple a v suchu počas celej zimy. Aké snehule si teda vybrať?

Aké snehule sú najlepšie?

V závislosti od vašich špecifických potrieb, či už ide o chodenie po meste alebo objavovanie zasnežených svahov, máte na výber zo širokej škály zimnej obuvi. Pri hľadaní skvelých zimných snehúľ sa uistite, že máte topánku, ktorá je nepremokavá, dobre izolovaná, a má dobrú podrážku. Gumená podrážka je skvelá pre trakciu a udrží vaše nohy v teple a v suchu aj v tých najdrsnejších podmienkach.

Dámske snehule dnes už nie je problém kúpiť. Mnohé svetové značky pochopili výhody tohto druhu obuvi a tak ich zaraďujú do svojich zimných kolekcií. Zo snehúľ urobili nielen perfektnú a teplú zimnú obuv, ale tiež štýlový kúsok, ktorý sa stal trendom. Napríklad obuv značky Cougar, navrhnutá v Kanade, sa zameriava na topánky, ktoré sú módne a funkčné. Ich topánky v podstate zaručujú, že udržia vaše nohy v suchu aj vo vlhkom počasí. Mnoho topánok Cougar má tiež pod podšívkou vodotesnú membránu. Aj snehule značky Ugg sú vyrobené tak, aby vaše nohy zostali v teple a pohodlí. Majú kultové a obľúbené snehule s podšívkou z ovčej kože a bielou gumenou podrážkou, s ktorou sa rozhodne nikde nepošmyknete. Hľadajte vodeodolnú kožu a semiš, aby ste udržali nohy v suchu za akýchkoľvek podmienok. Medzi ďalšie skvelé značky zimných dámskych snehúľ patria Columbia, Canada Goose, The North Face alebo Moon Boot.

Aké snehule sú štýlové v roku 2022?

Horúcim trendom sú snehule v štýle chelsea čižiem, čižmy na šnurovanie (najmä bojové a motorkárske čižmy) s podpätkom alebo platformou, a puffer čižmy. Vyberte si rozhodne spomedzi zateplených druhov obuvi, pretože chcete, aby vaše nohy boli v snehu dostatočne v teple. Berte do úvahy, aká bude vonku teplota, keď si obujete vaše snehule, a ako moc v teple chcete mať vaše nohy. Niektoré topánky môžu byť dodávané s odnímateľnou podšívkou, aby ste mohli zvýšiť izoláciu topánok. Niekedy totiž potrebujete menej izolácie, pretože budete viac chodiť alebo športovať. V tom prípade by vám v snehuliach mohlo byť zbytočne teplo. Berte preto do úvahy množstvo tepla, ktoré vaše telo vyprodukuje.

Rozhodnite sa tiež, či potrebujete nepremokavé topánky. Väčšina ľudí bude chcieť nepremokavé snehule, aby im v zime na svahu nepremokli. Existujú však rôzne úrovne hydroizolácie. Najvodotesnejšie topánky majú tendenciu byť menej štýlové ako topánky, ktoré nie sú určené na použitie vo veľmi vlhkých podmienkach. K dispozícii je však množstvo topánok, ktoré sú čiastočne nepremokavé a celkom atraktívne. Stačí len hľadať. Pozrite sa napríklad na CCC, kde nájdete pomerne široký sortiment dámskych snehúľ. To vám umožní vybrať si perfektný kúsok, ktorý bude pre vás najvhodnejší.

Zistite, akú výšku čižmy potrebujete

Čím vyššie topánky, tým viac vás dokážu ochrániť pred vysokým snehom. Vyššie snehule vám tiež poskytnú väčšiu podporu členku. Na druhej strane kratšia čižma vám poskytne väčšiu flexibilitu pohybu a čižmy sa vám budú ľahšie obúvať a vyzúvať.


Sponzorovaný článok