5 tipov, ako rýchlo a jednoducho umyť okná

24.03.2024

DOMÁCNOSŤ - UPRATOVANIE A ÚDRŽBA   Aj vy patríte do tej skupiny ľudí, ktorí umývanie okien priam neznášajú? Možno je to preto, že to nerobíte správne. V nasledujúcom článku vám poradíme, ako rýchlo a jednoducho umyjete okná a to celkom bez námahy. Veď napokon, presvedčte sa sami.

• Umývanie novinami fakt funguje

Už naše staré mamy vedeli, čo je fakt dobré. Reč je o starých novinách či papierových utierkach. Výhodou je, že pri umývaní nezanechávajú žiadne nitky ani jemné chĺpky. Okrem toho výborne sajú vodu, vďaka čomu je leštenie nielen pohodlné, ale aj mimoriadne účinné. Pri čistení okien novinami však dajte pozor na okenné rámy a kľučky. Farba z novín ich totiž môže zašpiniť.

• Umývate okná prípravkom na riad? Nerobte to!

Aj vy používate na umývanie riadu bežný prípravok na riad? Tak to robíte obrovskú chybu. Tento spôsob sa síce môže javiť ako ten najlacnejší, no nedosiahnete s ním práve želaný výsledok. Tieto prípravky totiž môžu zapríčiniť to, že na vašich oknách zanechajú mastný film. Pre excelentný výsledok preto určite použite čistič okien. Kvalitný prostriedok na čistenie okien vám prácu nielen zjednoduší, ale aj ušetrí drahocenný čas. Nech siahnete po akejkoľvek značke, dôležité je, aby obsahoval látku nazývanú tensid. Vďaka nej totiž dažďová voda stečie z okien rýchlejšie a nestihne na nich zaschnúť.

Náš TIP: Chcete si zakúpiť kvalitný čistič na okná? Tak potom navštívte online drogériu myAustria.sk, kde na vás okrem kvalitného prípravku na okná, čaká aj množstvo ďalších prostriedkov na upratovanie priamo z Rakúska a Nemecka. Veď presvedčte sa sami.

• Gumená stierka je nutnosť

Pri kúpe stierky sa vám šetrenie nemusí veľmi oplatiť. V prípade, že si zakúpite kvalitnú stierku, ktorá je pružná a rovná zároveň, bude umývanie okien oveľa jednoduchšie. Správne používanie stierky pritom rozhodne nie je žiadna veda, tento postup je však veľmi rýchly a efektívny.

• Aj počasie je dôležité

Rozhodli ste sa, že nastal ideálny čas na umývanie okien? Tak sa ešte na chvíľku zastavte. Vedeli ste, že pri umývaní okien je mimoriadne dôležité aj práve aktuálne počasie? Presne tak. Naša rada znie, nikdy neumývajte okná, keď je vonku príliš horúco alebo príliš páli slnko. Prečo je tomu tak? Voda na skle totiž vtedy schne oveľa rýchlejšie, dôsledkom čoho vám na oknám môžu zostať škvrny.

• Teplá alebo horúca?

Áno, domnievate sa správne. Aj teplota vody je dôležitá. Tá by pritom nemala byť príliš horúca, no zároveň ani ľadová – znižuje sa tak totiž účinnosť čistiacich prostriedkov. Za ideálnu teplotu sa pritom považuje teplota 30 stupňov.

Tak čo, poradili sme vám? Veríme, že áno. Umývanie okien vďaka naším užitočným radám nie je žiadna veda a zaberie vám doslova pár minút. Súhlasíte?


SPONZOROVANÝ ČLÁNOK