3 tipy, ako si vybrať autoservis a neurobiť    pri tom chybu

24.03.2024

DOMÁCNOSŤ - BEZPEČNOSŤ A POISTENIE    Výber autoservisu je pre mnohých motoristov výzvou, pretože nájsť zdatných, ochotných a zároveň cenovo dostupných automechanikov nie je vôbec jednoduché. Kým máte auto v záruke, resp. máte predplatený autorizovaný servis, v podstate sa nemusíte o nič starať. V prípade staršieho auta sa však oplatí nájsť si kvalitnú autodielňu, kde sa o vaše auto príkladne postarajú, a to za cenovo prijateľných podmienok. Zhrnuli sme pre vás 3 tipy ohľadom výberu toho správneho servisu, ktoré sme si overili aj na vlastnej koži.

Skôr ako sa dostaneme ku konkrétnym odporúčaniam, oplatí sa spomenúť, že výber autoservisu netreba brať na ľahkú váhu. Spravidla totiž nejde o službu, ktorú potrebujete ihneď, ako napríklad krtkovanie Pezinok, keď vás prekvapí náhla nepriechodnosť potrubia či neodtekajúce umývadlo. Kým sa rozhodnete pre konkrétny autoservis, vyhraďte si dostatok času, aby ste si našli ten pravý. Vyberať totiž autoservis pod tlakom až vtedy, keď vaše auto zostane nepojazdné, vás totiž môže vyjsť poriadne draho a navyše riskujete, že auto zveríte do rúk fušerom. Na základe vlastných skúseností sme preto zhrnuli, čo by ste si mali pri výbere autoservisu všímať. Zďaleka to totiž nie je iba cena za servisné úkony.

Nájdite si autoservisy v okolí a zisťujte referencie

Pre mnohých motoristov je ideálne, ak majú servis nablízku. Nielenže tam môžete kedykoľvek "skočiť" pri riešení rôznych drobností, ale v prípade, že tam necháte auto, nebudete mať problém dostať sa naspäť domov. Vyhľadajte si preto servisy, ktoré máte najbližšie či už vášmu bydlisku alebo práci. Mať kvalitný autoservis, v ktorom vaše auto budú poznať, sa jednoducho oplatí. Navyše, zistiť si referencie prostredníctvom internetového vyhľadávača nie je nič ťažké.

Výnimku z tejto zásady sa oplatí urobiť v prípade, že potrebujete špecializovaný autoservis. Napríklad, ak potrebujete opravu automatickej prevodovky či vzduchového podvozka. Ide totiž o servisné úkony, na ktoré mnohé z bežných autodielní jednoducho nestačia, prípadne nemajú vybavenie a potrebné skúsenosti. V prípade potreby drahších a špecializovaných oprav sa už často oplatí precestovať aj desiatky kilometrov, ak získate istotu, že takýto servis bude vykonaný naozaj kvalitne.

Všímajte si vybavenie dielne

Najlepší obraz o tom, aký je daný autoservis, si vytvoríte jeho osobnou návštevou. Nemusíte byť pritom odborníkom na vybavenie autodielní, no stačí, ak si budete všímať detaily. Zamerajte sa na to, ako pristupujú k autám iných zákazníkov – používajú ochranné poťahy na sedadlá a volant, narábajú s autami citlivo? Všímajte si tiež, či je v dielni poriadok a sú k dispozícii bezpečnostné prostriedky pre prípad úniku nebezpečných kvapalín ako napríklad sypké sorbenty. Vizuálny stav autodielne vám mnohé napovie o tom, aký má personál prístup k práci. Čistá a dobre vybavená dielňa je základným predpokladom kvalitne vykonaných opráv.

Overte si prístup personálu

Svoju prvú osobnú návštevu využite aj na to, aby ste si overili prístup personálu autoservisu. Ideálne od recepcie až po servisných technikov, pričom u nich viac ako kvalitné pracovné nohavice zaváži odbornosť, komunikácia a ochota navrhovať riešenia problémov s vaším autom. Napokon, práve ochotný prístup je základom vzájomného budovania dôvery, bez ktorého to jednoducho nejde ani v prípade výberu autoservisu.