Zdravie a krása - Prvá pomoc

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC Aj keď si to možno nechceme pripustiť, veď len nedávno sme chodili na kúpaliská, obdobie chrípok sa už rozbieha. Možno bude lepšie v zime, keď vírusy vymrznú. No v jesennom počasí sa nákaza šíri rýchlejšie. Typickým príznakom vírusovej infekcie je aj zvýšená teplota alebo horúčka. Ako s ňou bojovať?

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC Pri nádche a prechladnutí nosohltanu sa ľahko stáva, že pri intenzívnom fúkaní alebo kýchaní začne z nosa tiecť krv. Cievy sú totiž viac krehké, takže aj pri slabšom tlaku ľahko prasknú. Na väčší problém sa tento bežný jav zmení, ak človek stratí veľa krvi, čím sa ohrozí stabilita krvného riečiska. Je to nebezpečné...

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC Ktoré zdravotnícke pomôcky a základné lieky v prípade úrazu, žalúdočných ťažkostí, bolesti alebo inej náhlej udalosti by nemali vo vašej domácnosti chýbať?

Volajte prvú pomoc

V prípade akútneho zdravotného problému, ktorý vyžaduje okamžitú lekársku pomoc, môžeme volať číslo 155, kde sa ozve erudovaný zdravotnícky operátor a pošle sanitku so zdravotníkmi.

Ďalšia možnosť je číslo 112. Je to linka tiesňového volania a číslo integrovaného záchranného systému, kde operátor zhodnotí situáciu a podľa charakteru problému presmeruje hovor na políciu, hasičov alebo na rýchlu zdravotnú pomoc.