So žehličkou na vlasy opatrne

06.02.2024

ZDRAVIE A KRÁSA - DOMÁCA KOZMETIKA    Ženy kvôli kráse a móde obetujú veľa. V prípade niektorých skrášľovacích techník, k akým patrí aj žehlenie vlasov, aj kvalitu ozdoby svojej hlavy.

Keď už nie sme spokojné s prirodzenými kučierkami alebo veľkými vlnami a túžime po hladkom účese, ktorý pôsobí maximálne upravene až luxusne ako z reklamy, mali by sme vlasovú žehličku používať rozumne. Inak hrozí, že nám našu hrivu poškodí. Treba si uvedomiť, že ju kontaktujeme s rozžeraveným predmetom, ktorým by sme sa pri dotyku s pokožkou popálili. Sprvoti dokonalý účes, z ktorého sú nadchnutí všetci naši známi, sa môže napokon stať nočnou morou. Výsledkom bývajú vysušené až prepálené vlasy s rozstrapatenými končekmi.

  • Používať túto pomôcku na vyrovnávanie vlasov by mali len ženy, ktoré majú kvalitné a nefarbené vlasy.
  • Platí zásada, že pred žehlením si vlasy (suché, nikdy nie mokré) musíme ošetriť špeciálnym prípravkom, ktorý chráni vlasy pred vysušením a lámaním. Môže to byť krém na vyrovnávanie vlasov reagujúci na teplo alebo uhladzovacie mlieko či sérum s obsahom oleja, po ktorých sa končeky nebudú štiepiť.
  • Aj pri umývaní venujeme väčšiu pozornosť regenerácii vlasov, pri používaní žehličky je dobré si aplikovať raz za desať dní vlasový zábal.
  • Žehličku nepoužívame každý deň, ale skôr ak chceme zapôsobiť svojím účesom na večierku alebo spoločenskom podujatí, najviac dvakrát do týždňa.
  • Vhodnejšie pre túto techniku sú hustejšie vlasy, jemné strácajú pri tejto technike ešte viac na objeme a sú náchylnejšie k poškodeniu. V takom prípade treba použiť skôr väčšie natáčky a dožehliť len končeky vlasov. Alebo pri troche šikovnosti vsadiť na okrúhlu kefu a fén, ktorými môžeme dosiahnuť tiež hladký efekt.
  • Žehličku si nastavíme na maximum a potom teplotu znížime a odskúšame na pramienku vlasov. Pri slabej reakcii môžeme pridať pár stupňov. Postupujeme tak, že vrchné pramene si štipcom zachytíme na vrchu hlavy a vyžehlíme najprv spodné , až potom narovnávame vrchnú časť účesu.


Poznámka: Treba si vybrať aj správny typ žehličky. Nevhodné sú tie s kovovým povrchom. Šetrnejšie sú keramické alebo teflonové. Nastavenie teploty musí byť samozrejmosťou.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com