Kozmetické pomôcky len čisté

17.02.2024

DOMÁCNOSŤ - UPRATOVANIE A ÚDRŽBA    V niečom sme úzkostlivé. Pleť si čistíme každý večer a o svoju vizáž sa systematicky staráme. No občas zabudneme venovať pozornosť kozmetickým pomôckam. Každá žena má zásuvku na toaletnom stolíku plnú rôznych štetcov a hubiek, ktorými si nanáša farbu, púder alebo linky. A oni potrebujú tiež pravidelnú údržbu.

  • Existujú špeciálne prostriedky na čistenie štetcov, ale pokojne môžeme použiť detský šampón, ktorý je síce jemný, ale dokáže odstrániť aj mastné zložky mejkapu. Tie sa automaticky dostanú na vlasy štetca, keď napríklad po aplikácii tekutého mejkapu nanášame púder. Ak si tvár upravujeme denne, v šampóne treba štetce preprať asi každé dva týždne. Potom ich necháme vysušiť položené na uteráku.
  • Svet okolo nás, domácnosť nevynímajúc, je plný baktérií, občas preto treba pomôcky preprať aj v antibakteriálnom géle na umývanie tváre.
  • Po čase zvykne štetec pre nahromadené zvyšky prípravkov stvrdnúť. Na zjemnenie postačí trochu olivového oleja, ktorý nakvapkáme na papierovú utierku a ňou masírujeme vlasy. Snažíme sa prejsť viacerými smermi a čoskoro uvidíme, ako sa celý papier zafarbí od nečistôt a zvyškov kozmetických prípravkov. Potom však musí nasledovať procedúra so šampónom, aby sme odstránili mastnotu.
  • Kupujme si len kvalitné štetce z prírodných vlasov, ktoré aj dlhšie vydržia do 4 rokov. Nemusí byť hneď značkový od renomovaného výrobcu kozmetiky. Môžeme si ho kúpiť aj v obchode s potrebami pre výtvarníkov a potom si ho podľa potreby zastrihnúť. Tieto štetce rôznych veľkostí a hrúbok sú kvalitné a zároveň jemné.
  • Skaze najrýchlejšie podľahnú penové hubky a najmä penové mini aplikátory na očné tiene. čistením týchto drobných pomôcok sa nezdržiavajme. Je lepšie ich vyhodiť a kúpiť si raz za mesiac nové. Plochá hubka na nanášanie mejkapu vydrží asi pol roka, ak sa budeme o ňu starať.
  • Aj kozmetickú taštičku zafarbenú od rôznych prípravkov a farbičiek treba občas vyčistiť, lebo štetce sa zvyknú znečistiť aj v tomto prostredí. Najlepšie sú typy s plastovým vnútrom, ktoré najprv umyjeme saponátovou vodou a potom ho vyutierame pre dezinfekciu antibakteriálnou utierkou.


Poznámka: Ak má priateľka akné alebo iné kožné problémy na tvári, radšej si od nej kozmetické pomôcky a prípravky nepožičiavajme, aby nedošlo k neželanému prenosu infekcie, ktorá spôsobuje zápal. A platí to aj opačne. V prípade, že máme sami podobné ťažkosti s pleťou, neponúkajme nikomu pomôcky z našej kozmetickej taštičky.


redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freepik.com