ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: pixabay)


Náš tip

  


Keď mladí hazardujú so zdravím

Mladí radi experimentujú, ale pri ovoniavaní života a jeho kráse to neraz dosť preženú. A občas alebo i častejšie sú súčasťou ich životov extrémy. Či už v oblečení, stravovaní, tetovaní alebo skúšaní zakázaného ovocia, ku ktorým patrí fajčenie, alkohol a drogy. Žiaľ. Inokedy ich správanie nevyzerá až tak nebezpečne. Ale pozor, najnovší model bundy, ktoré neochráni pred zimou, môže mať za následok vážne zdravotné ťažkosti pre mladý organizmus.


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Bolesť hrdla


Ako správne vetrať


Keď kožuch nestačí


Totálne vyčerpaní?


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Strach z lietania?


Pozor na herpes


Proti prechladnutiu


Suchý vzduch