ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: pixabay)


Náš tip

 Naučíme sa chrániť si zdravie?

Aktuálna pandémia vírusu Covid-19 nás núti meniť svoj štýl života, ale aj rozmýšľania. Ako sa izolovať v práci od kolegu, ktorý vykazuje symptómy chrípky, kde všade môžu striehnuť baktérie v našom inak bezpečnom domove a ako si vyrobiť dezinfekciu z domácich zdrojov, pretože v drogériách je chronicky vypredaná. A zaujímajú nás viac témy súvisiace s dostatočnou imunitou, lebo iba silný organizmus môže byť pascou pre bacily. Naučí nás teda corona vírus konečne umývať si ruky správne?


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Alergickí na alergiu


Vplyvy počasia


Mladí hazardujú


Problém so zlatou....


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Pozor na kvapky


Jarná únava


Tvár prezradí problém


Proti prechladnutiu