ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: pixabay)


Náš tip

  Ako zabojovať s jarnou únavou?

Jar nemá len príjemné podoby. Okrem pribúdajúceho slniečka a zhadzovania teplých búnd je spojená aj s náhlym zlyhávaním organizmu vyčerpaného zimou. Ako sa brániť jarnej únave? Alebo sa na znovuzrodený rok naštartovať? Možno pomôžu aj očistné rituály našich predkov, ktorí dokázali často lepšie prispôsobiť svoj životný štýl tempu prírody ako súčasná generácia.


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Nálev dopingom


Zasiahnutí elektrinou


Jarný plán


Tráviace ťažkosti


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Po chrípke


Prevencia alergie


Zlý cholesterol


Kĺbová bolesť