ZDRAVIE A KRÁSA

Prichádzame na svet s plačom, ale zdraví a svieži. Svoje telo však nerozmaznávame, neberieme ohľad na svoje srdce, chrbticu ani pľúca. Spočiatku z nevedomosti, neskôr z lenivosti a napokon už z ignorancie. Nevypláca sa. Živý organizmus má svoje hranice a tie my pričasto prekračujeme. A tak nás postupne začnú sužovať kdejaké choroby a pľuhavstvá. Až keď horí, hasíme. Nedobré rozhodnutie. Možno je lepšie svoje limity poznať. Veď ešte sa celé tie roky koríme ďalšej povinnosti - stíhame byť aj krásni. Dosť veľké sústo na celý život. Najmä pre neinformovaných. 

(foto: pixabay)


Náš tip

 K menopauze i andropauze

Muži i ženy bojujú s príznakmi starnutia každý po svojom. Ale postupná strata hormónov ovplyvňuje fyzické i duševné zdravie oboch pohlaví. Menopauza však nemusí byť pre ženu dôvodom pre trápenie, aj keď si treba uvedomovať jej zdravotné riziká. S príznakmi menopauzy sa však dá bojovať, pomáha aj zmena jedálnička. Muži zas majú svoju andropauzu, ktorá sa dá riešiť aj chlapsky.


 Čo všetko by mala obsahovať domáca lekárnička, aby vás nezaskočila menšia nehoda alebo iný zdravotný problém, sa dočítate na stránke
Prvá pomoc.

Pomoc z komory

Domáce recepty na kozmetické tipy, riešenie hygienických rébusov či liečenie zdravotných neduhov prírodou prinášajú rubriky stručných námetov a užitočných rád.


Hazard so zdravím

Nesprávny životný štýl je príčinou mnohých zdravotných ťažkostí. K najväčším rizikám patrí vysoký krvný tlak a hladina cholesterolu, obezita, nedostatok pohybu, stres, fajčenie, alkohol a drogy.


Alergickí na alergiu


Vyrobte si dezinfekciu


Mladí hazardujú


Problém so zlatou....


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Sladké od medu


Umývame si ruky


Pozor na kvapky


Tvár prezradí problém