Zdravie a krása - Prvá pomoc

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC Ktoré zdravotnícke pomôcky a základné lieky v prípade úrazu, žalúdočných ťažkostí, bolesti alebo inej náhlej udalosti by nemali vo vašej domácnosti chýbať?

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC Nádcha nie je síce nebezpečná, no pre postihnutého predstavuje dosť dramatické ochorenie. Infekcia, ktorá obsadí dýchacie cesty a najmä sliznicu nosa, dokáže totálne zlikvidovať pohodový život v priebehu dňa i počas noc. A trvá to i niekoľko dní, takže obyčajná nádcha môže človeka napokon zdecimovať v domácom i v...

ZDRAVIE A KRÁSA - PRVÁ POMOC V prípade malých deťoch netreba podceňovať horúčku. Aj keď im zvykne teplota rýchlo vybehnúť, na druhej strane treba vysoké stupne promptne riešiť. Dieťa totiž môžu ohroziť silné kŕče, ktoré by v niektorých prípadoch mohli odštartovať problém s epilepsiou.

Volajte prvú pomoc

V prípade akútneho zdravotného problému, ktorý vyžaduje okamžitú lekársku pomoc, môžeme volať číslo 155, kde sa ozve erudovaný zdravotnícky operátor a pošle sanitku so zdravotníkmi.

Môžeme však volať aj číslo 112. Je to linka tiesňového volania a číslo integrovaného záchranného systému, kde operátor zhodnotí situáciu a podľa charakteru problému presmeruje hovor na políciu, hasičov alebo na rýchlu zdravotnú pomoc.