Domácnosť - Staráme sa o textílie

DOMÁCNOSŤ - STARÁME SA O TEXTÍLIE Aj vy ste si kúpili pôvodne hebké, jemné a mäkulinké uteráky, ktoré po niekoľkých praniach zdrsneli? Možno ste urobili pár chýb pri ich praní. Froté totiž vyžaduje špeciálnu údržbu. Akých vecí sa vyvarovať, aby sme mohli do skrine či do komody ukladať aj po roku uteráky stále príjemné na dotyk?

DOMÁCNOSŤ - STARÁME SA O TEXTÍLIE Už dávno je prežitá éra dreveného koryta, bez ktorého by sa v minulosti ženy pri ručnom praní nezaobišli. A nikto už nemusí už chodiť ani do spoločnej práčovne v pivničných priestoroch bytovky, kde naše staré mamy vkladali bielizeň do obrovských bubnových pračiek a potom ju plákali vo veľkých kadiach s vodou.

DOMÁCNOSŤ - STARÁME SA O TEXTÍLIE Možno by sa na prvý pohľad zdalo, že všetko v poriadku, no v skutočnosti by mikroskopický svet našej domácnosti odhalil viac. Najmä v súvislosti so skutočnou čistotou textílií, ktoré denne používame. Uteráky, utierky či posteľná bielizeň sa totiž zašpinia skôr, než si myslíme.

Stručné rady, ako sa starať o textílie

Pranie ako nevyhnutná súčasť domácej hygieny. I našej osobnej. Rovnako sušenie bielizne, možno žehlenie nie je vždy potrebné. Aj táto stereotypná aktivita sa dá zjednodušiť.