Varenie - Príprava jedál

VARENIE - PRÍPRAVA JEDÁL Ak často pripravujeme fašírku alebo podobné jedlá z mletého mäsa, asi sa spoľahneme na vlastný mäsový mlynček, ale zomleté polotovary ponúka aj obchod. Aby sme sa nevystavili zbytočne zdravotným rizikám, treba dodržiavať niekoľko zásad pri manipulácii s mletým mäsom a jeho príprave.

VARENIE - PRÍPRAVA JEDÁL Dôvody, prečo si uvariť na večeru práve špenát, sú zrozumiteľné. Prítomné vitamíny a minerály, najmä železo je prínosom pre naše zdravie. Vieme však špenátový prívarok správne pripraviť?

VARENIE - PRÍPRAVA JEDÁL Pizza ako typicky talianske jedlo sa už napevno zakomponovala do našich stravovacích zvykov. Niečo na tomto jedle asi bude, keď jeho mierovej invázii podľahol už celý svet. Aj keď pizzerií dokonca aj s donáškou existuje všade dosť, občas neodoláme urobiť si domácu pizzu doma. Ponúkame zopár tipov, aby sa podarila.

Stručné rady, ako variť bez nehody

Varenie je malá veda. Vajcia natvrdo alebo pečené zemiaky zvládne aj začiatočník, ale nie každý si trúfne na sviečkovú alebo parené buchty. Pomôžu dobré rady hodné zlatej varešky.

Spôsoby tepelného spracovania

Varenie
Dusenie
Varenie v pare
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka
Položka