DOMÁCNOSŤ

Útulný a bezpečný domov je ako vajíčko. Dokonalý priestor, kde je ako všetko v prírode v ideálnej rovnováhe a ktorý je navyše perfektne chránený pomyselnou škrupinkou. A tak sa staráme. Čistíme, upratujeme, zbavujeme sa odpadkov, zatepľujeme steny, objednávame kvalitné bezpečnostné dvere a z hypermarketov vláčime tašky plné pracích a dezinfekčných prostriedkov. Nemálo energie a večne sa opakujúci kolobeh. Ale napokon to stojí za to. Cítiť sa doma ako kuriatko vo vajíčku nie je na zahodenie. S výnimkou veľkosti priestoru. V porovnateľných rozmeroch by to, fakt, nebolo ono.

(foto: freedigitalphoto)


Náš tipJarný vietor v našich skriniach

Optimisticky naladení vďaka príchodu jari robíme ochotnejšie poriadky so svojím okolím. S rovnakým nadšením prevetráme svoje skladovacie priestory a púšťame aj do preverovania útrob skríň, aby sme zvládli skutočne dokonalý poriadok a zbavili sa aj všetkých zbytočností. A nepodstatné nie sú ani ramienka, na ktorých je zavesené sako či blúzka.


Krátke a užitočné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa rýchlo pri riešení problémov, hľadajte na tematických stránkach Upratovanie a údržba, Staráme sa o textílie, Čo so škvrnami, Nevítaný hmyz a Ako ušetriť.

 


Námety banálne, ale účinné

Nechajte sa inšpirovať

Nechajte sa inšpirovať

Domácnosť   Ešte krátko k malým domácim nehodám, ktoré nám tematicky nezastrešila ani jedna z rubrík. Občas nám praskne porcelán alebo poškriabeme sklenený pohár po babičke. Aj takéto škody sa...

Viac

—————


Kam so žiarivkou


Alobal pomáha


Žehličku radšej nie?


Kuchynský odpad


Večné džíny


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Perieme záclony


Havárie na koberci

 


Jedlom neplytvajme

  


Kam s bižutériou