DOMÁCNOSŤ

Útulný a bezpečný domov je ako vajíčko. Dokonalý priestor, kde je ako všetko v prírode v ideálnej rovnováhe a ktorý je navyše perfektne chránený pomyselnou škrupinkou. A tak sa staráme. Čistíme, upratujeme, zbavujeme sa odpadkov, zatepľujeme steny, objednávame kvalitné bezpečnostné dvere a z hypermarketov vláčime tašky plné pracích a dezinfekčných prostriedkov. Nemálo energie a večne sa opakujúci kolobeh. Ale napokon to stojí za to. Cítiť sa doma ako kuriatko vo vajíčku nie je na zahodenie. S výnimkou veľkosti priestoru. V porovnateľných rozmeroch by to, fakt, nebolo ono.

(foto: goodfon)


Náš tipPríprava na Vianoce bez stresu

Vianoce sa blížia a náš stres úmerne tomu rastie. Stihneme všetko? Upratať, ozdobiť stromček a interiér, pozháňať darčeky, upiecť i navariť? Je pravý čas urobiť si rozumný plán, vianočný rozvrh povinností. Aby sa príprava na sviatky nezmenila na maratón, ktorý fyzicky ani psychicky nezvládame.


Krátke a užitočné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa rýchlo pri riešení problémov, hľadajte na tematických stránkach Upratovanie a údržba, Staráme sa o textílie, Čo so škvrnami, Nevítaný hmyz a Ako ušetriť.

 


Námety banálne, ale účinné

Nechajte sa inšpirovať

Nechajte sa inšpirovať

Domácnosť   Ešte krátko k malým domácim nehodám, ktoré nám tematicky nezastrešila ani jedna z rubrík. Občas nám praskne porcelán alebo poškriabeme sklenený pohár po babičke. Aj takéto škody sa dajú zvrátiť. Nie návratom v čase do minulosti ako v niektorých obľúbených seriáloch, kde všetko pokazené či škodu môžu hlavní hrdinovia znovu napraviť, ale fintou a šikovnými rukami. A zvládneme aj iné problémiky, v domácnosti sa ich nazbiera dosť.   Na ráme...

Viac

—————


Kam s bižutériou


V lesku zrkadla


Nezničiteľné džínsy?


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Čo platí na mole


K zimnej údržbe


Vreckové pre deti


Staráme sa o čiapky