DOMÁCNOSŤ

Útulný a bezpečný domov je ako vajíčko. Dokonalý priestor, kde je ako všetko v prírode v ideálnej rovnováhe a ktorý je navyše perfektne chránený pomyselnou škrupinkou. A tak sa staráme. Čistíme, upratujeme, zbavujeme sa odpadkov, zatepľujeme steny, objednávame kvalitné bezpečnostné dvere a z hypermarketov vláčime tašky plné pracích a dezinfekčných prostriedkov. Nemálo energie a večne sa opakujúci kolobeh. Ale napokon to stojí za to. Cítiť sa doma ako kuriatko vo vajíčku nie je na zahodenie. S výnimkou veľkosti priestoru. V porovnateľných rozmeroch by to, fakt, nebolo ono.

(foto: freedigitalphoto)


Náš tipUžitočné zimné rady

Ako sa správať pri menšej zimnej kalamite? Keď sa v zime veľmi šmýka, padnú dobre rady na údržbu chodníka. Aj tie, ako sa bezpečne pohybovať aj po zľadovatenom teréne. Chôdzu uľahčia francúzske palice alebo turistické palice. A starosti nám zvykne spôsobiť aj zamznuté auto a jeho vyslobodzovanie spod nánosu snehu.


Krátke a užitočné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa rýchlo pri riešení problémov, hľadajte na tematických stránkach Upratovanie a údržba, Staráme sa o textílie, Čo so škvrnami, Nevítaný hmyz a Ako ušetriť.

 


Námety banálne, ale účinné

Nechajte sa inšpirovať

Nechajte sa inšpirovať

Domácnosť   Ešte krátko k malým domácim nehodám, ktoré nám tematicky nezastrešila ani jedna z rubrík. Občas nám praskne porcelán alebo poškriabeme sklenený pohár po babičke. Aj takéto škody sa dajú...

Viac

—————


Bunda ako nová


Škvrny na obruse


Sušenie v zime


Kam s bižutériou


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Čo s rukavicami


Perieme prikrývku


Jedlom neplytvajme

  


Staráme sa o uteráky