Vitamíny z črepníka

Nepotrebujeme nevyhnutne poľné lány či záhradné záhony. Čerstvú zeleninu si môžeme vypestovať aj v črepníku na lodžii. A zmestí sa do neho aj exotický svet citrónovníka. S bylinkami vystačíme aj bez balkóna. Arómu a chuť, ktorá vylepší omáčku, polievku či pečenú sekanú, si môžeme dopestovať na poličke v kuchyni.                                      (foto: www.pixabay.com)


Články

13.06.2019 13:28

Vlastné ovocie aj bez záhrady

Zelený domov – Vitamíny z črepníka   Už nemusíme vlastniť niekoľkoárovú záhradu, aby sme si vypestovali vitamíny na...

Celý článok

—————

29.05.2019 16:55

Mangold namiesto špenátu

Zelený domov – Vitamíny z črepníka   Mangold nie je až tak známy druh zeleniny v našich končinách, pochádza zo...

Celý článok

—————


Úroda z balkóna či lodžie

Nevlastníte žiadnu záhradu a túžite sa venovať záhradkárskym aktivitám? Ak máte balkón alebo lodžiu, môžete s týmto užitočným koníčkom pokojne začať. A počas celej sezóny budete mať radosť zo reďkovky alebo z čili papričiek. A aké druhy zeleniny môžete v črepníkoch pestovať? Osvedčili sa aj rajčiaky, zíde sa vám pár tipov na pestovanie. A kto si trúfne, môže si založiť malú farmu na pistácie či arašidy. A zabudne na obchod.


Zelenina z balkóna

 


Overený rozmarín

  


Trúfnime si na citrusy


Čučoriedková úroda


Po sezóne

Rajčiaky sú jednoročná rastlina, ktorá vydrží od jari do neskorej jesene. Ešte pre príchodom mrazov ju vyberieme zo zeme aj s koreňmi a zavesíme do chladnej komory alebo pivnice. Zostávajúce plody sa tak lepšie uchovajú. Keď oberieme posledné, rastlinu zlikvidujeme.


Kontakt

magazín Doma a Rada


 

WEB pre celú rodinu


Mangold ako špenát


Obľúbený tymian


Mexické chute